Microsoft nagrodził olsztyńskich studentów

Data dodania: 2014-03-05 09:21:56, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Mateusz Nowotka i Tomasz Wiśniewski z UWM-u zajęli pierwsze miejsce w ogólnoświatowym konkursie firmy Microsoft na najlepszą aplikację na system Windows 8.

Studenci z Olsztyna przygotowali aplikację we współpracy z naukowcami z Nova Southeastern University w stanie Floryda w USA, na ogłoszenie których olsztyńscy studenci odpowiedzieli poprzez platformę oDesk.com.

W wyniku tej współpracy powstała aplikacja polegająca na prostym kontrolowaniu stanu swojego zdrowia bez wychodzenia z domu. Zwycięska aplikacja polega na zapisywaniu i analizowaniu w komputerze stanu naszego zdrowia przy pomocy kompatybilnych urządzeń, np. ciśnieniomierza, glukometru czy krokomierza. Aplikacja wizualizuje na wykresach liczbę pomiarów i ich wyniki.

Studenci z Olsztyna wygrali 10 tys. dolarów, urządzenie Microsoft Surface Pro oraz promocję aplikacji w sklepie Windows Store.
Źródło: uwm.edu.pl/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.