Miasto zamknęło przejazd pod wiaduktami kolejowymi. Piesi i kierowcy jakby tego nie widzą... [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Data dodania: 2019-01-06 19:29:22, kru
Ostatnia aktualizacja 2019-01-07 08:49:42
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Miasto zamknęło przejazd pod wiaduktami kolejowymi. Piesi i kierowcy jakby tego nie widzą... [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]
Jeden z kierowców, który za nic miał znak zakazujący wjazdu
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Od piątku nie da się przejść ani przejechać pod wiaduktami kolejowymi w ciągu ulic Wyzwolenia oraz Żarskiej. Tyle teoria, bowiem w praktyce piesi i kierowcy nagminie łamią zakazy.

Pod koniec 2016 roku zakończyły się roboty remontowe zabytkowych wiaduktów kolejowych nad Łyną w ciągu ulic Wyzwolenia oraz Żarskiej w Olsztynie. Celem prac była modernizacja konstrukcji mostów i torowiska. Przy okazji odrestaurowane zostały m.in. kamienne gzymsy oraz ozdobne elementy.

Jak się okazuje, w ostatnim czasie od jednego z mostów zaczęły odpadać kawałki cegieł.

Wprawdzie właściciel wiaduktów, Polskie Linie Kolejowe, przyznają, że "nie ma żadnego zagrożenia" to miejscy urzędnicy "dmuchają na zimne" i w piątek wprowadzili całkowity zakaz ruchu pieszego i samochodowego pod zabytkowymi budowlami.

- Wykonawca, który remontował obiekty na zlecenie PKP, prowadzić będzie prace gwarancyjne - czytamy w krótkim komunikacje Urzędu Miasta w Olsztynie.

Jak się jednak okazuje i piesi, i większość kierowców, mają za nic wprowadzone ograniczenia. Jak bardzo jest popularny skrót w stronę Zatorza bądź ulicy Artyleryjskiej może świadczyć fakt, iż tylko w sobotnie popołudnie przez kilkanaście minut zaobserwowaliśmy jak wielu kierowców łamie przepisy ruchu drogowego.

(aktualizacja)

W poniedziałkowy poranek otrzymaliśmy szersze wyjaśnienia z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A..

- W nawiązaniu do artykułu o mostach kolejowych w Olsztynie, w piątek dokonano szczegółowej oceny sytuacji z uwzględnieniem aktualnych warunków atmosferycznych. Ustalono, że wykonawca – zgodnie z gwarancją, szybko wykona prace, które całkowicie wyeliminują możliwość odpadania fragmentów elewacji mostu. Dlatego wnioskowano do miasta i uzgodniono w piątek zamknięcie ulicy - informuje Martyn Janduła z PLK S.A.

I dodaje: - Już w sobotę (5 stycznia) wykonawca usunął elementy, które w jakikolwiek sposób mogły zagrażać bezpieczeństwu. Teraz ustalony będzie sposób zabezpieczenia obiektu i wykonana zostanie szczegółowa ekspertyza, która określi przyczynę uszkodzeń. Wszystkie prace realizowane są w ramach gwarancji.

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Dawbra 2019-01-08 11:18:10
  Super może się wyrobią do lutego kiedy szkolenia unijne będą na informatyku...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Hej ho 2019-01-08 07:21:25
  Chodzą i jeżdżą, bo znając życie to to ta droga będzie ze 2 lata zamknięta, tak szybko wszystko jest w Olsztynie realizowane.
  Odpowiedz Oceń: 1 2 Zgłoś treść
 • M. 2019-01-07 23:00:08
  Miasto zamknijcie a później zgascie światło. Monty python jak nic.
  Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść
 • docho 2019-01-07 21:32:06
  Objazd przez BARTOSZYCE
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-01-06 22:49:45
  Dopiero jak ktoś cegłą w łeb zarobi to zrozumie znaki drogowe i ich zasadność.
  Odpowiedz Oceń: 9 0 Zgłoś treść
 • Bum 2019-01-06 22:12:41
  Niestety nie ma alternatywy dla tej drogi, duzo osob tam przejezdza i przechodzi.. kazdy kto lamie zakaz robi to na wlasna odpowiedzialnosc ale jak widac lepsze to niz stanie 30min w korku na Artyleryjskiej..
  Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść
 • jojo69 2019-01-06 21:22:41
  Sugestia w postaci znaku jest a jak ktoś jedzie albo lezie to jego sprawa nikomu krzywy nie zrobi co najwyżej sobie, może pora żeby ludzie więcej odpowiedzialności za siebie brali na siebie
  Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
 • ~~.. 2019-01-06 21:05:29
  Boże cement poszedł do żyda a oni za to będą kierowców karać.
  Odpowiedz Oceń: 7 4 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.