Miasto wydało 700 tys. zł na Festiwal Muzyki Tanecznej? Ratusz wyjaśnia

Data dodania: 2019-07-31 12:52:19, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Miasto wydało 700 tys. zł na Festiwal Muzyki Tanecznej? Ratusz wyjaśnia
Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Jeden z naszych czytelników sugerował, że miasto wydało aż 700 tys. zł na organizację Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej. Postanowiliśmy sprawdzić te doniesienia.

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej już za nami. Impreza w tym roku po raz pierwszy odbyła się w Olsztynie. W poprzednich latach stolicą muzyki disco polo była Ostróda. Jednak nie wszyscy byli zadowoleni z takiej promocji miasta. Jeden z naszych czytelników napisał nam, że jest to wątpliwa promocja, a w dodatku ratusz miał przeznaczyć na ten cel aż 700 tys. zł. Postanowiliśmy sprawdzić te doniesienia.

Ostróda w poprzednim roku na festiwal ten przeznaczyła 250 tys. zł, w 2017 r. - 125 tys. zł, a w 2016 r. - 162 tys. zł. Jednak w tym roku organizatorzy wydarzenia oraz władze Ostródy nie doszły do porozumienia, dlatego festiwal przeniesiono. W związku z tym pojawia się pytanie, ile Olsztyn wyłożył na ten cel? Okazuje się, że znacznie mniej niż Ostróda.

- Urząd Miasta Olsztyna był partnerem festiwalu muzyki tanecznej. To największa tego typu impreza w Polsce. Wkład finansowy miasta to 100 tysięcy złotych. Nie wiem skąd kwota 700 tysięcy złotych. Być może to koszt całego wydarzenia? - zastanawia się Marta Bartoszewicz, rzeczniczka ratusza.

Taki festiwal wiąże się także z ogólnopolską promocją stolicy Warmii i Mazur.

- Festiwal jest doskonałą okazją do promowania Olsztyna. Impreza była transmitowana przez dwie stacje telewizyjne - Polsat Music i Polo TV. Szacujemy, że ekwiwalent reklamowy z przekazów telewizyjnych, wraz z powtórkami, wyniesie około 3 milionów złotych! Ponadto niemal każda z gwiazd festiwalu informowała swoich fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych (Instagrama i Facebooka) o tym, gdzie właśnie się znajduje. Wszyscy ci artyści mają tysiące odbiorców, możemy więc do korzyści doliczyć niesamowitą promocję w tych kanałach. Ponadto za pośrednictwem nowych mediów wiele osób „meldowało” się w Olsztynie, co także zwiększyło rozpoznawalność miasta - wyjaśnia rzeczniczka.

Marta Bartoszewicz dodaje również, że Festiwal Muzyki Tanecznej oraz inne wydarzenia, które odbywały się w tym czasie w Olsztynie, m.in. Słoneczna Stacja telewizji Polsat, przyciągnęły do miasta rzesze turystów. Od weekendu aż do wtorku, 30 lipca, nie były dostępne żadne miejsca noclegowe.

- Tak wynika z danych portali Trivago i Booking.com. Tego typu imprezy napędzają gospodarkę. W tej wzięło udział około 40 tysięcy osób. Jeśli założymy, że połowa z nich przyjechała spoza Olsztyna i niech tylko ta połowa wyda podczas swojego pobytu 100 zł, to "w tkance miasta" zostanie wówczas około 2 milionów złotych – tłumaczy Marta Bartoszewicz.

Komentarze (12)

Dodaj swój komentarz

 • Mrx 2019-08-02 23:15:26
  Było, na polo TV, na żywo z Olsztyna. To ogólnodostępna stacja tv naziemnej.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Mario76 2019-08-02 00:56:53
  Mario to JA. Co za huj zajął mój nik?!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Mario76 2019-08-02 00:55:31
  Jaka transmisja? Ne było żadnej transmisji. Włączyłem i było z Kielc na jakimś kanale, na Polsacie nic nie było z Olsztyna. a byłem ciekawy Olsztyna.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Kiero 2019-07-31 20:16:26
  Jakoś jak Stomil wziął kilka milionów od miasta w samym 2019 roku, to nikomu to nie przeszkadzało...A teraz, jak jest festiwal, który zasięgiem sporo przekracza mecze Stomilu, to płacz i lament...
  Odpowiedz Oceń: 26 4 Zgłoś treść
 • edfggfsedfg 2019-07-31 14:59:23
  no to tylko pozostał jeszcze zlot nazistów.. tez będzie promocja miasta :-D
  Odpowiedz Oceń: 9 27 Zgłoś treść
 • EWR 2019-07-31 14:31:17
  ,,Festiwal Muzyki Tanecznej w Olsztynie bilety Bilety w cenach: - II pula biletów w sprzedaży: 27.04.2019 – 26.07.2019 – 70 zł (ilość biletów w puli ograniczona) - w dniu imprezy – 80 zł Ulgi: - Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo - Osoby niepełnosprawne po okazaniu dokumentu stwierdzającego o niepełnosprawności – wchodzą za darmo (opiekun płaci za bilet) Bilety dla mieszkańców Olsztyna UWAGA! Oferta specjalna dla mieszkańców Olsztyna - bilety w promocyjnej cenie 49 zł!..." Impreza czysto komercyjna do której miasto (JAKO ,,PARTNER") dołożyło zamiast na niej zarobić.
  Odpowiedz Oceń: 6 13 Zgłoś treść
 • WeronNn 2019-07-31 14:30:26
  Love Message to była impreza, a nie yo disco polowe ścierwo.
  Odpowiedz Oceń: 11 9 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-07-31 13:06:39
  Cytat:,,Ponadto za pośrednictwem nowych mediów wiele osób „meldowało” się w Olsztynie, co także zwiększyło rozpoznawalność miasta - wyjaśnia rzeczniczka". Olsztyn rozpoznawalny jest z wieży ratuszowej, z braku szaletów ogólnodostępnych, z braku parkingów dla samochodów w tym dla autokarów. Ostatnio doszło do tego odgrodzenie ludzi od sceny przy imprezach miejskich. Za chwilę dojdzie dyskryminacja części uczniów. Cytat: ,,Tak wynika z danych portali Trivago i Booking.com. Tego typu imprezy napędzają gospodarkę. W tej wzięło udział około 40 tysięcy osób. Jeśli założymy, że połowa z nich przyjechała spoza Olsztyna i niech tylko ta połowa wyda podczas swojego pobytu 100 zł, to "w tkance miasta" zostanie wówczas około 2 milionów złotych". Mam pytanie? Czy pieniądze z oszczędności za strajk nauczycieli już wydatkowano? Jest to kwota ok. 3 mln. złotych.
  Odpowiedz Oceń: 17 15 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.