Miasto wychodzi ze spółki Stomil Olsztyn? Radni podejmą stanowisko w tej sprawie

Data dodania: 2019-01-16 15:21:53, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Miasto wychodzi ze spółki Stomil Olsztyn? Radni podejmą stanowisko w tej sprawie
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

W biuletynie informacji publicznej Urzędu Miasta Olsztyna znalazło się stanowisko radnych w sprawie pozyskania inwestora, zbycia akcji i wyjścia Gminy Olsztyn ze spółki Stomil Olsztyn S.A. W tej sprawie radni zagłosują już 23 stycznia.

Wracamy do sprawy Stomilu Olsztyn, który boryka się z problemami finansowymi. Klub, zadłużony na około 4 mln złotych, wciąż pozostaje własnością miasta, które ma większościowe udziały w spółce sportowej Stomil Olsztyn.

To jednak ma ulec zmian. W ubiegłym tygodniu w ratuszu doszło bowiem do spotkania władz miasta z inwestorem, który jest zainteresowany przejęciem klubu. Spotkaniu towarzyszyła aura tajemniczości, wciąż nie ujawniono jaki to inwestor oraz do jakich ustaleń doszło. Władze klubu w swoim oświadczeniu poinformowały jedynie, że z uwagi na dobro negocjacji oraz na wyraźne życzenie zainteresowanych nie mogą na tym etapie ujawnić danych inwestora.

Tymczasem już 23 stycznia olsztyńscy radni zagłosują nad podjęciem stanowiska w sprawie zbycia akcji Stomilu Olsztyn i wyjścia gminy ze spółki.

- Rada Miasta Olsztyna akceptuje podjęcie działań zmierzających do pozyskania inwestora dla spółki Stomil Olsztyn S.A. z siedzibą w Olsztynie, które będą zmierzały do zbycia akcji spółki, których właścicielem jest Gmina Olsztyn, co ostatecznie będzie prowadziło do wyjścia Gminy Olsztyn ze spółki – czytamy w projekcie tego stanowiska.

Komentarze (24)

Dodaj swój komentarz

 • Kler 2019-01-18 07:44:16
  Trzeba by sprawdzic czy w tej spolce kopanej nie bylo kadlubkow bez szyji tak jak w wisle bo moze to by tlumaczylo tak ogromne zadluzenie
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • toxic hacker 2019-01-18 06:53:22
  Balcerowicz musi odejść!
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • mieszkaniec 2019-01-17 00:56:42
  Ratujmy Stomil, ratujmy sport wyczynowy w Olsztynie, bo jak upadnie Stomil to za chwilę AZS i Warmia...
  Odpowiedz Oceń: 7 10 Zgłoś treść
 • Ałuuuu 2019-01-17 00:26:06
  Byłem cały czas za Stomilem, ale dosyć tego! Miasto nie powinno więcej dopłacać do tego pudrowanego trupa! Jak to możliwe, że miesięczne koszty osobowe to ponad 200 tys zł, kiedy jeszcze niedawno wynosiły lekko ponad 100 tys zł? Czy zmieniło się coś w grze tych piłkarzyn? Cały czas walczą o utrzymanie i grają flaki z olejem.
  Odpowiedz Oceń: 17 3 Zgłoś treść
 • Fuzzy 2019-01-16 23:45:30
  No to już wiem, gdzie zaniedługo powstanie nowa galeria, ergo bloki...(bo najpewniej tak się to najpewniej skończy (tj. przejęciem nieruchomości przez inwestora, być może nawet z carte blanche odnośnie nowej inwestycji). Przecież nikt rozsądny nie zainwestuje w takie bagno jakim jest klub obecnie, bez jakiejkolwiek nadziei na zwrot nakładów- a na piłce nożnej się w Polsce nie zarabia. Stomil Olsztyn to były, obecny i przyszły trup (do tego źle zmumifikowany, a przez to gnijący), którego chwile chwały (w cudzysłowie oczywiście), dawno pokrył kurz zapomnienia, ostatnie zaś 20 lat to pasmo finansowych wałów i "wrzutek" na ratowanie (z budżetu miasta, czyli naszej kieszeni oczywiście). Może wreszcie czas zadać temu "Misiowi" cios łaski i zacząć jeszcze raz, albo w ogóle sobie darować. Zaoszczędzone pieniądze zaś przeznaczyć na dziedziny, gdzie albo są już wyniki, albo mają one charakter masowy (albo mogą taki mieć)? Jedyny kogo będzie ew. żal, to "działacze", niestety trzeba się będzie wziąć do jakiejś pracy...
  Odpowiedz Oceń: 8 5 Zgłoś treść
 • AZS 2019-01-16 20:34:03
  AZS ,AZS tylko AZS.
  Odpowiedz Oceń: 7 13 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-01-16 20:25:53
  Czy ten inwestor to Sabri Bekdas?
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • KKS 2019-01-16 18:30:47
  Ludzie obudźcie się i spojrzyjcie trzeźwo na sytuację:czy ktoś z zewnątrz zakocha się w tym klubie i wyłoży bezinteresownie kasę?A może miasto będzie chciało pomóc i okazyjnie sprzeda grunty inwestorowi?Sądzę że na oba pytania odpowiedź będzie na NIE.W związku z tym gasić światło
  Odpowiedz Oceń: 3 7 Zgłoś treść
 • Olsztynianin 2019-01-16 17:49:19
  Stomil Olsztyn jedyna Duma Warmii i Mazur! Byliśmy- jesteśmy- będziemy!
  Odpowiedz Oceń: 19 13 Zgłoś treść
 • greg 2019-01-16 17:34:45
  Komisja licencyjna wydłużyła termin spłaty do 21.01, ale czy to robi różnicę, skoro miasto opieszale spłaca zobowiązania, a 23.01 dopiero głosowanie Rady Maista w celu zbycia akcji... Piłkarze odchodzą, na razie mało konkretów, wydaje mi się, że to będzie koniec Stomilu...
  Odpowiedz Oceń: 6 8 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.