Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2009-11-23 13:29

Natalia

Medalowi taekwondziści

W ubiegły weekend taekwondziści z naszego miasta uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju w Taekwondo Olimpijskim ''Warsaw Cup''. Zawodnicy SKS Start Olsztyn zdobyli sześć medali.

Taekwondo, czyli koreańska sztuka samoobrony, nie jest w Olsztynie tak popularna, jak chociażby siatkówka, piłka nożna czy ręczna. Warto jednak wiedzieć, że  olsztynianie trenujący ten sport osiągają liczne sukcesy.

W dniach 21-22 listopada br. olsztyńscy sportowcy uczestniczyli w   Międzynarodowym Turnieju w Taekwondo Olimpijskim ''Warsaw Cup''. W rywalizacji wzięło udział 350 zawodników z jedenastu krajów świata. Wśród nich pozytywnie wyróżnili się taekwondziści z Olsztyna, którzy zdobyli 6 medali w konkurencji kadetów (12-14 lat).

Złote medale zdobyli Magdalena Obrębska, Patrik Chrapkowski i Barbara Banaszczyk, natomiast srebrne wywalczyli Jakub Andrzejczak i Agnieszka Bąk. Dominika Pszczółkowska za walkę w kategorii 51 kg otrzymała brązowy medal. Olsztyńscy zawodnicy swój sukces zawdzięczają pomocy dwóch trenerów:  Jerzego Litwińskiego i Marcina Chorzelewskiego.

Warszawski turniej, jako pierwszy w Polsce, był rozgrywany  na nowym elektronicznym systemie sędziowania LaJust.

Źródło: własne