Mamed Ch. z ogromnymi kłopotami. Gwiazdor MMA usłyszał aż 11 zarzutów!

Data dodania: 2019-06-12 14:26:18, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Mamed Ch. z ogromnymi kłopotami. Gwiazdor MMA usłyszał aż 11 zarzutów!
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Dziś Mamed Ch., znany były już zawodnik MMA z Olsztyna, został doprowadzony do śląskiego oddziału Prokuratury Krajowej. Pochodzący z Czeczenii sportowiec usłyszał 11 zarzutów za co grozi do 5 lat więzenia.

Przypomnijmy, Mamed Ch. został zatrzymany w podolsztyńskiej miejscowości przez antyterrorystów na zlecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Pochodzący z Czeczenii sportowiec jest podejrzany o paserstwo luksusowych samochodów, takich jak Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6, czy BMW serii 7. Akcja zatrzymania przebiegła sprawnie, sportowiec nie stawiał oporu. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania i budynku, w którym prowadzi własną działalność gospodarczą zabezpieczono cenne przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa.

Były zawodnik MMA dziś został doprowadzony do śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszał aż 11 zarzutów za które grozi mu do 5 lat więzienia.

W toku postępowania prokurator przedstawił Mamedowi Ch. siedem zarzutów paserstwa samochodów kwalifikowane z art. 291 par. 1 kodeksu karnego oraz jeden zarzut usiłowania paserstwa z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 291 par. 1 kk. Podejrzany dopuścił się tych czynów od kwietnia 2016 roku do lutego 2017 roku. Mamed Ch. jest również podejrzany o nakłonienie w kwietniu 2017 roku w Warszawie i Rybniku innych osób i kierowanie wykonaniem przestępstwa polegającego na spaleniu dwóch samochodów kwalifikowane z art. 18 par. 1 i 2 kk w zw. z art. 288 par. 1 kk. Ponadto usłyszał on zarzuty użycia w październiku 2018 roku w Olsztynie przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji w celu zmuszenia ich do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby kwalifikowane z art. 222 par. 1 kodeksu karnego i art. 224 par. 2 kk oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji kwalifikowane z art. 226 par. 1 kk.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skieruje do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Skierowanie wniosku uzasadnione jest zarówno rozwojowym charakterem sprawy, jak i uzasadnioną obawą, że podejrzany będzie w bezprawny sposób utrudniał postępowanie karne, tym bardziej, że prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ze środowiska sportowego płyną słowa wsparcia dla olsztyńskiego byłego zawodnika MMA.

- Za idolami i przyjaciółmi stoi się zawsze, nie tylko wtedy, kiedy jest przyjemnie – napisał na Facebooku Maciej Kawulski, twórca potęgi MMA w Polsce.

- Ja znam Mameda z sali. Znam Mameda żonę, znam Mameda dzieci. Dla mnie Mamed jest naprawdę przykładnym obywatelem. Trzymam kciuki za Mameda. Tak jak mówię, prawda się wcześniej czy później obroni. Nigdy do głowy by mi nie przyszło, że Mamed mógłby zostać posądzony o coś takiego – powiedziała w rozmowie z TVN24 Joanna Jędrzejczyk.

Mamed Ch. urodził się w 1980 r. w Groznym w Czeczenii. Do Polski przyjechał jako 17-latek. Sportowiec sukcesy osiągał w MMA, m.in. w tej dziedzinie zdobył mistrzostwo Polski. Był też międzynarodowym mistrzem świata KSW. Sportowiec w grudniu ubiegłego roku ogłosił zakończenie kariery. Ma na swoim koncie 42 walki, z których 34 to wygrane.

Źródło: własne, Prokuratura Krajowa

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • KKK 2019-06-13 08:10:45
  Macie swojego mistrza -polaka hahahah, zaraza jak wszyscy islamisci w jego religii ucinają łapy za takie przekręty tu powinni robić to samo dla arabusów
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • Typ 2019-06-12 22:54:02
  Będzie jak z Aslambekiem coś dadzą bo musz
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • Nie podoba mi się to 2019-06-12 18:29:51
  Śmierdzi wałkiem na kilometr. Mamy połowę roku 2019 a oni "przy okazji" przybijają mu zarzuty napaści na funkcjonariuszy w 2018!? To co oni przez ten czas robili? Przez rok analizowali kto ich napadł? Grubymi to nićmi szyte.
  Odpowiedz Oceń: 8 7 Zgłoś treść
 • Issru 2019-06-12 18:14:37
  ..mi też Joanno mi też..poczekamy zobaczymy.. A tak wogole to jak w koncu Mamed ma w dowodze Mamed Ch. czy Mamed K. ,bo co wiadomosci to inaczej..
  Odpowiedz Oceń: 4 4 Zgłoś treść
 • no 2019-06-12 17:54:38
  czyli to, co każdy Olsztyniak wiedział od lat. Ale wielka elita zawsze dorzuci swoje trzy grosze... dobry był chłop, dzień dobry zawsze mówił...
  Odpowiedz Oceń: 10 2 Zgłoś treść
 • Rajek 2019-06-12 17:40:38
  Nie wierzę w te zarzuty. Mamed, ktoś próbuje Cię wrobić. Trzymaj się!
  Odpowiedz Oceń: 3 13 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.