Andrzej Maciejewski (Kukiz'15): Nie ma nas na bilbordach. Spotykamy się z mieszkańcami na ulicy

Data dodania: 2019-05-24 14:57:37, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Andrzej Maciejewski (Kukiz'15): Nie ma nas na bilbordach. Spotykamy się z mieszkańcami na ulicy
Poseł Andrzej Maciejewski jest "jedynką" na listach Kukiz'15 w wyborach do Europarlamentu w naszym okręgu
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Andrzej Maciejewski z Kukiz'15 podkreśla, że walczy dla naszego regionu o trzeci mandat. Chciałby, aby Warmia i Mazury stały się regionem, w którym biznesmeni z Unii Europejskiej mogliby przygotować się do wejścia na rynki wschodnie. Ponadto, pracuje nad przywróceniem relacji handlowych z naszymi sąsiadami.

W piątek odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Andrzeja Maciejewskiego, kandydata do Europarlamentu z listy wyborczej komitetu Kukiz'15. Poseł opowiedział o swoich postulatach. Po pierwsze, chciałby aby nasz okręg, na który składają się województwa warmińsko-mazurskie i podlaski, stał się centrum myśli wschodniej w Unii Europejskiej.

To ma być miejsce spotkań przedsiębiorców, polityków, edukacji, innowacji tych, którzy myślą o wejściu na rynki takiej jak Rosja, Białoruś, Ukraina. Wstydem jest to, że na dzisiaj o Rosji rozmawiamy w Krynicy-Zdroju na południu Polski a nie w Olsztynie. Wstydem jest to, że w Olsztynie nie mamy żadnego wydarzenia ogólnopolskiego, nie mówię europejskiego. W Białymstoku mają przynajmniej Wschodni Kongres Gospodarczy – powiedział Andrzej Maciejewski.

Jest także entuzjastą małego ruchu granicznego.

Staramy się o wprowadzenie małego ruchu granicznego z Białorusią – czekam na odpowiedź strony białoruskiej, oraz przywrócenie ruchu z Rosją. Jest to naturalne dla mieszkańców naszych regionów – dodał poseł Kukiz'15.

Ponadto zaznaczył, że w Olsztynie powinien być zlokalizowany konsulat rosyjski.

Andrzej Maciejewski broni praw grupy konsumentów – tzw. frankowiczów.

Na terenie Olsztyna oraz Warmii i Mazur 15 proc. grupy 35-55-latków, najbardziej dynamicznej zawodowo, to są frankowicze. Zostali wciągnięci w toksyczne kredyty i uwięzieni we własnych domach – powiedział.

Dodał, że jego planem jest wywalczenie trzeciego mandatu dla Warmii i Mazur, dlatego ma nadzieję, że w wyborach do Europarlamentu frekwencja będzie wysoka.

Województwo podlaskie potrafi wywalczyć nawet dwa mandaty. A my na Warmii i Mazurach nie mamy rodzimego europosła, kogoś, kto zna nasze problemy – tłumaczy Andrzej Maciejewski.

Wspomniał, że kandydaci Kukiz'15 nie ogłaszają się na bilbordach, ale rozmawiają z mieszkańcami na ulicach. On sam był na spotkaniach we wszystkich powiatach okręgu.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • złotówka 2019-05-24 18:23:06
  Minus za frankowiczów. Dopóki było taniej to nie płakali...
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • anty KOLEŚ 2019-05-24 16:04:16
  BYŁEM U PANA O POMOC... nie zrobił pan niestety nic.. nawet powiedizał pan abym sobie darował... ;-// smutne.. a myślałem, ze pan jako zwykły człwoiek pomoze innym w potzrtebie..
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-05-24 15:13:07
  Przykro mi ale nie oddam głosu ani na Kukiz 15 ani na PO ani na Konfederację. Nie widzę też w europarlamencie chłopów. Zachęcam innych do głosowania podobnie jak ja.
  Odpowiedz Oceń: 13 2 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.