Łynostrada nie jest oznakowana. Co na to miasto?

Data dodania: 2019-08-13 11:20:00, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Łynostrada nie jest oznakowana. Co na to miasto?
Radny Paweł Klonowski zaapelował do prezydenta Piotra Grzymowicza, aby miasto oznakowało Łynostradę
Fot. Wizja Lokalna Olsztyna / FB

Radny Paweł Klonowski, społecznik ze Stowarzyszenia Wizja Lokalna Olsztyna, w poniedziałek złożył wniosek do prezydenta Piotra Grzymowicza dotyczący Łynostrady. Zaapelował o właściwe oznakowanie trasy oraz o mapę dotyczącą jej przebiegu, ponieważ na obecną chwilę takowej nie ma.

Na jednym z portali społecznych Wizja Lokalna Olsztyna ogłosiła, że radny Paweł Klonowski złożył na ręce prezydenta interpelację dotyczącą właściwego oznakowania Łynostrady, czyli trasy wypoczynkowo-rekreacyjnej wiodącej wzdłuż Łyny.

Brak odpowiedniego oznaczenia trasy nad Łyną w terenie oraz dostępnej do pobrania mapy jej przebiegu. Te kwestie podnoszone ostatnio bardzo często w wiadomościach do Wizji Lokalnej czy publikowane na stronie Łynostrada stały się przedmiotem wniosku do Prezydenta, który w formie interpelacji radnego złożył nasz kolega ze stowarzyszenia – Paweł Klonowski.

– możemy przeczytać we wpisie.

Stowarzyszenie dodaje, że mapa przebiegu trasy jest już w przygotowaniu. To samo potwierdza ratusz.

Kończymy opracowanie mapy Łynostrady i będziemy ją rozdawać mieszkańcom podczas oficjalnego otwarcia trasy – wyjaśniła w rozmowie z nami Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna.

Oficjalne otwarcie Łynostrady ma odbyć się 25 sierpnia o godz. 10 na zapleczu ul. Martuszewskiego (między al. Obrońców Tobruku a ul. Tuwima). Rzeczniczka dodała, że miasto jest otwarte na dyskusje w sprawie oznakowania trasy.

Co do oznakowania to jesteśmy otwarci na dyskusję w tym temacie. Jak interpelacja zostanie zarejestrowana odpowiemy na nią i zaprosimy osoby zainteresowane na wspólny przejazd Łynostradą, by określić gdzie ewentualnie należy wstawić dodatkowe tabliczki – dodała Marta Bartoszewicz.

Komentarze (19)

Dodaj swój komentarz

 • PARK JORDANOWSKI PRZY ŁYNOSTRADZIE 2019-08-14 10:07:57
  PANIE RADNY ODDAJE POMYSŁ ZA DARMO: NIEDALEKO ŁYNOSTRADY W OKOLICY MARTUSZEWSKIEGO JEST DUŻY ZIELONY NIEUŻYTKOWANY TEREN NA KTÓRYM NALEŻY ZBUDOWAĆ PARK JORDANOWSKI - TAK JAK NA NAGÓRKACH. TERAZ JEST TYLKO MAŁA SIŁOWNIA NA POWIETRZU. TAK DZIECI Z OSIEDLA MOGŁYBY MIEĆ SWOJE BEZPIECZNE MIEJSCE DO ZABAWY.
  Odpowiedz Oceń: 13 10 Zgłoś treść
 • Męczybułła 2019-08-14 10:05:05
  Łynostrada - dobrze, że powstała ale ma kilka mankamentów: nawierzchnia nie jest utwardzona i w gorące dni unosi się tam duży kurz a po deszczowych dniach jest błoto. Ponadto zbudowano bardzo niebezpieczny zjazd pod most na Obrońców Tobruku - ciasny zakręt, brak widoczności czy jedzie ktoś z naprzeciwka doprowadzi prędzej czy później do wypadku. Kolejne niebezpieczne miejsce to wskazane na zdjęciu do artykułu. Przecież można było część pieszą spokojnie poprowadzić między drzewem a rzeką. Teraz nie dość że ruch pieszych i rowerzystów wchodzi w kolizję to jeszcze kilka metrów dalej jest wjazd od ul. Martuszewskiego, który generuje dodatkowe niebezpieczeństwa. Oświetlenie - lampy led skierowane tylko w jedną stronę - na ścieżkę rowerową i obejmujące chodnik tylko częściowo. A można było lampy skierować naprzemiennie.
  Odpowiedz Oceń: 8 1 Zgłoś treść
 • bleh 2019-08-14 00:07:48
  Może mi ktoś wyjaśnić, po kiego to zwężenie na zdjęciu? Później znowu DDR i chodnik są szerokie.
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • curwer ecu 2019-08-13 23:17:15
  To co radny Klonowski nie potrafi się domyśleć że jak trasa rowerowa nazywa się Lynostrada to jest obok rzeki o nazwie Łyna. Jakby radny Klonowski jeszcze nie wiedział jak tak trafić to polecam mapy google z trybem satelitarnym. Co platformers to platformers, najgłupszy PIS-dzielec nie ma takich problemów.
  Odpowiedz Oceń: 5 8 Zgłoś treść
 • hyca 2019-08-13 16:03:01
  Oznaczenie powinno być już od dawna. Dobrze, że Pan się dopomina, ale zamiast tego trzeba tego kto taką trasę dopuścił, nie prosić o zrobienie tego co powinno być już dawno, a solidnie opierd...
  Odpowiedz Oceń: 5 4 Zgłoś treść
 • Młoda 2019-08-13 12:20:57
  Czy można było oddać do użytkowania bez oznakowania obwodnicę? Okazuje się, że Łynostradę można było dopuścić do użytkowania bez jakiegokolwiek oznakowania. A przecież na niej poruszają się rowerzyści i korzystają z niej piesi. Dla ratuszowych urzędników okazuje się, że nie musi być oznakowania. Ratusz wychodzi z założenia, że dopóki nie wydarzy się wypadek dopóty nie trzeba się martwić. Myślenie typowe dla PO.
  Odpowiedz Oceń: 14 9 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.