Lotnisko Szymany - dobry rok 2018, plany na rozwój i nowe kierunki w 2019

Data dodania: 2019-01-11 12:29:51, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Lotnisko Szymany - dobry rok 2018, plany na rozwój i nowe kierunki w 2019

W styczniu tego roku Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obchodził będzie swoje 3 urodziny. Rok 2018 zakończył się bardzo dobrym wynikiem liczby obsłużonych pasażerów oraz dalszym rozwojem siatki połączeń. Już w kwietniu powróci połączenie do Krakowa a od czerwca z Mazur polecimy do słonecznego Burgas. Władze lotniska wychodzą także naprzeciw oczekiwaniom pasażerów biznesowych, tworząc pakiet usług premium. Czym wyróżnia się ta usługa? Dzięki specjalnym strefom wydzielonym, pasażerowie w asyście pracowników lotniska, sprawnie przechodzą proces odprawy, bez konieczności kontroli bezpieczeństwa osób i bagażu oraz transportowani są bezpośrednio na płytę lotniska.

Budowa lotniska w Szymanach, była niewątpliwie jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji mieszkańców regionu. Port lotniczy Olsztyn-Mazury budził szerokie zainteresowanie wśród lokalnej społeczności, ale i mieszkańców, którzy wyemigrowali w poszukiwaniu pracy za granicą. Wystarczy rzut oka na fanpejdż lotniska, który śledzi już prawie 38 tys. fanów i już po chwili można zorientować się, jak dużym zainteresowaniem cieszą się wszystkie komunikaty wydawane przez lotnisko.

Łącznie od uruchomienia portu lotniczego Olsztyn-Mazury w styczniu 2016 roku odprawiono już ponad 272 tys. pasażerów.

Już 10  grudnia 2018 roku było pewne, że Port Lotniczy Olsztyn-Mazury wykona swój założony plan. Jak podają władze lotniska, obsłużono 114 tys. pasażerów i wykonano 2 748  operacji lotniczych już pod koniec listopada 2018 roku. Lotnisko, aby mogło rozwijać swoją siatkę połączeń, w 2017 roku rozpoczęło rozbudowę płyty, powiększając tym samym przestrzeń obsługi dla kilku samolotów jednocześnie.

Hitem lotniska pozostaje Londyn i Dortmund, ale pojawiają się nowe połączenia – Lwów i Kraków

Największym zainteresowaniem pasażerów cieszą się rejsy do Londynu realizowane przez dwóch przewoźników - Ryanair oraz WizzAir. Długo oczekiwana i uruchomiona w maju 2018 roku trasa do Dortmundu osiąga również satysfakcjonujące, wysokie wyniki.

Tymczasem już w grudniu 2018 roku Przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych LOT poinformowali, że z portu lotniczego Olsztyn- Mazury od kwietnia 2019 r. będzie można latać do Krakowa oraz do Lwowa. Kierunki znane, wcześniej już obsługiwane przez lotnisko w Szymanach. Wracają w nowej, lepszej formule i co cieszy, realizowane będą przez narodowego przewoźnika PLL LOT.

W siatce połączeń portu lotniczego Olsztyn-Mazury w rozkładzie letnim 2019 roku widnieje połączenia ze Lwowem. Rejsy będą odbywać się od 27 kwietnia do 1 października 2019 roku. Inauguracyjny lot do Krakowa zaplanowany jest 25 kwietnia 2019 r. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu w czwartki i niedzielę.

Czarterowe loty do kurortu na południu Europy

Jednym z hitów lata 2018 roku były połączenia do Burgas w Bułgarii. Czarterowe samoloty z Szyman cieszyły się sporym powodzeniem.  Zdecydowano  kontynuować to połączenie w 2019 roku, z jednym z czołowych touroperatorów, firmą Neckermann Polska.

Aktualne rozkłady lotów pasażerowie znajdą zawsze na stronie http://mazuryairport.pl/rozklad-lotow_6.html

Nie tylko połączenia, ale i wysoka jakość usług

Port lotniczy Olsztyn – Mazury, jako drugie lotnisko w Polsce umożliwia pasażerom sektora General Aviation, czyli samolotów prywatnych, dostęp do usługi premium. Dzięki specjalnym strefom wydzielonym, pasażerowie w asyście pracowników portu przechodzą skrócony proces odprawy i transportowani są bezpośrednio do samolotu.

Obsługa pasażerów to nie jedyna usługa jaką świadczy lotnisko w Szymanach. W pierwszym roku działania lotnisko uzyskało certyfikat Instytucji Zapewniającej Służby Żeglugi Powietrznej w zakresie służby meteorologicznej. Dodatkowo PL Olsztyn-Mazury w swojej ofercie ma wycieczki edukacyjne, z których licznie korzystają szkoły w regionie – dzięki czemu lotnisko zyskało również rolę edukacyjną.

Władze portu stale rozwijają infrastrukturę lotniska oraz zaplecze gospodarcze, chcąc spełniać coraz większe oczekiwania podróżujących z PL Olsztyn- Mazury. Przekłada się to na  większe zainteresowanie przewoźników, a co za tym idzie – rozszerzanie siatki połączeń. Trzymamy kciuki za nowy rok, oby był równie udany, jak te poprzednie.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • awj1 2019-01-11 17:35:29
  To nie jest lotnisko cywilne i nie może być mowy o rentowności. Dlaczego? Bo to lotnisko wojskowe pod przykrywką cywilnego.
  Odpowiedz Oceń: 7 4 Zgłoś treść
 • engineer 2019-01-11 16:32:51
  Dobry rok? Sukces? Czy wy robocie z ludzi idiotów? Trzy loty na krzyż i wy mówicie o sukcesie? Ten kto pisze takie rzeczy łącznie z z tym co zbudował tam lotnisko już dawno powinien siedzieć za kratkami!
  Odpowiedz Oceń: 10 5 Zgłoś treść
 • ren 2019-01-11 16:20:20
  Jaki to sukces? 130 tyś.rocznie, Od 700tys można mówić o jakiej rentowności. Puki co podatnicy dopłacają do utrzymania lotniska kilka mil.rocznie
  Odpowiedz Oceń: 3 5 Zgłoś treść
 • lotnik 2019-01-11 16:09:45
  Z obwodnicą Szczytna to przegięcie. Lotnisko Szymany jest o.k., ale dlaczego bufet nieczynny, skoro tam taki ruch?
  Odpowiedz Oceń: 1 4 Zgłoś treść
 • Gal 2019-01-11 15:45:20
  Gratulacje !! ALE tylko kolejne kierunki pozwolą na dalszy sukces.... oraz budowa obwodnicy Szczytna!
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.