Lotnisko Olsztyn-Mazury chwali się rekordowym miesiącem

Data dodania: 2018-08-09 11:25:07, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Lotnisko Olsztyn-Mazury chwali się rekordowym miesiącem
Fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury/FB

W lipcu liczba odprawionych pasażerów na lotnisku Olsztyn-Mazury w Szymanach przekroczyła 13 tysięcy – chwalą się zarządcy portu. Najwięcej pasażerów wybrało się do Dortmundu i Lwowa.

- Oba kierunki cieszyły się dużym zainteresowaniem - w szczególności loty do i z Dortmundu, gdzie za każdym razem samolot latał z prawie maksymalną ilością pasażerów. Co więcej, właśnie dzięki temu połączeniu, odnotowano znaczny wzrost turystów niemieckich, odwiedzających Warmię i Mazury – informuje Dominik Markowski, rzecznik portu Olsztyn-Mazury.

Na ten wynik ''pracowały'' również połączenia z Szyman do Londynu Stansted oraz Luton. Popularny stał się równiez kierunek Szymany - Burgas.

- Podobnie było w przypadku pierwszego czarterowego kierunku z Szyman czyli lotów do Burgas. Mieszkańcy Warmii i Mazur bardzo licznie wybierali się do słonecznej Bułgarii na wakacje, wypełniając samoloty niemal do ostatniego miejsca. Istotne jest również to, że z tego połączenia korzystają także rosyjscy turyści – mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego, dla których Port Lotniczy Olsztyn Mazury jest przecież najbliższym lotniskiem po tej stronie granicy – dodaje Markowski.

Jak informuje Tomasz Kądziołka – Prezes Zarządu Portu Lotniczego Olsztyn Mazury, trwają prace nad rozszerzeniem siatki połączeń zarówno w segmencie połączeń regularnych jak i czarterowych.

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • lotnisko 2018-08-10 12:41:50
  i 25 mln rocznie utopione, SUPER!
  Odpowiedz Oceń: 2 2 Zgłoś treść
 • Xnx 2018-08-10 10:00:56
  Super cieszy mnie rozwój tego lotniska ale połączenie drogowe do szyman to jakaś kpina
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • azxcvg 2018-08-09 20:30:40
  ale np do burgas we wrześniu już nie zarezerwujesz bo kończy csie umowa. bzdura. ludzie mają urlopy we wrzesniu.
  Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
 • Nie(LOT) 2018-08-09 13:38:35
  Loty do Lwowa...... kpina k....ra!!! Poproszę napisać coś o odwołanych lotach z Lwowa i Szyman 21.07.2018 !!!! gdzie ludzie na lotnisku dowiedzieli sie o odwolaniu lotu (nie wystartował z Lwowa to jak miał wystartować z Szyman mieli wcześniej wiedze to palili głupa ) Zero kompetencji ,informacji itd. Miałbyć zaplanowany lot (4mies wczesniej kupione bilety), oplacony hotel we Lwowie ,wymienione złotowki na Hrywny.... i teraz czekanie na odpowiedź lotu w sprawie reklamacji i zwrotu kasy !!!
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • kalafior 2018-08-09 13:35:35
  Czarter do Port lotniczy Antalya fajnie by było. Myślę że takie połączenie byłoby dobrze obłożone bo korzystali by z niego też Rosjanie z Kaliningradu. A Rosjan w w tym rejonie Turcji wypoczywa mnustwo.
  Odpowiedz Oceń: 7 0 Zgłoś treść
 • Lulu 2018-08-09 13:13:44
  Brawo, 13 tyś to jest już ładny wynik. Dalszy rozwój jest możliwy tylko poprzez zwiększenie siatki połączeń i polepszenia dojazdu ( obwodnica Szczytna + rozbudowa drogi do Olsztyna)
  Odpowiedz Oceń: 13 0 Zgłoś treść
 • rr 2018-08-09 12:34:20
  niech podadzą jaka strata finansowa w tym rekordowym miesiącu.
  Odpowiedz Oceń: 8 10 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.