Lotnisko na Dajtkach gospodarzem festiwalu disco-polo

Data dodania: 2019-03-16 20:57:49, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Lotnisko na Dajtkach gospodarzem festiwalu disco-polo
W tym roku Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej odbędzie się w Olsztynie
Fot. archiwum Olsztyn.com.pl

Lotnisko należące do aeroklubu warmińsko-mazurskiego na osiedlu Dajtki będzie gospodarzem kolejnej odsłony Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej, który pod koniec lipca odbędzie się w Olsztynie.

Korzenie Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej sięgają 7 lipca 1996, kiedy to w Koszalinie został zorganizowany finał I Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Disco Polo. Rok później impreza została przeniesiona do Ostródy, gdzie rok wcześniej odbył się półfinał festiwalu. Obecna nazwa wydarzenia została przyjęta w lipcu 2003 roku.

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej to jedna z największych imprez plenerowych w Polsce. Gromadzi ona tysiące fanów muzyki tanecznej. Rokrocznie biorą w nim udział czołowe, polskie i zagraniczne gwiazdy disco polo.

Transmisje z festiwalu można było zobaczyć m.in. w telewizji Polsat, TV4, TVN i TVP Polonia. Od lipca 2011 roku bezpośrednią transmisję na żywo przeprowadza stacja Polo TV.

Na początku marca, media związane z muzyką disco-polo, doniosły, że organizatorzy nie doszli do porozumienia z władzami Ostródy i festiwal zostanie przeniesiony do stolicy Warmii i Mazur.

Jak się okazuje, już w lutym i marcu 2018 roku trwały negocjacje dotyczące zmiany lokalizacji festiwalu. Jak zaznaczyli organizatorzy OFMT, głównymi powodami była niewystarczająca infrastruktura (brak odpowiedniej liczby parkingów i podjazdów), kwestia finansowania i wkładu finansowego Ostródy w organizację imprezy, jak również zmiana zarządcy nieruchomości, na której dotychczas odbywał się festiwal.

W połowie marca minionego roku władze Ostródy doszły jednak do porozumienia z organizatorami i 23. edycja festiwalu mogła ponownie odbyć się w tym mazurskim mieście. Gwiazdami wydarzenia byli wtedy m.in. Sławomir Zapała, Czerwone Gitary i Mandaryna.

W tym roku festiwal odbędzie się w stolicy Warmii i Mazur.

- Wybór padł na Olsztyn ponieważ jest dużo lepsza baza hotelowa, teren pod imprezy spełnia wszystkie oczekiwania organizatorów i pomieści ogromną ilość fanów disco polo - podał na początku marca portal disco-polo.info. - Olsztyn wyraził dużą wolę współpracy z organizatorami festiwalu.

Festiwal disco polo odbędzie się 27 lipca na lotnisku należącym do aeroklubu warmińsko-mazurskiego na osiedlu Dajtki. Na scenie zaprezentują się największe gwiazdy gatunku: Akcent, Boys, Classic czy Miły Pan. Wkrótce pojawi się pełna lista wykonawców i informacja na temat biletów.

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • Saba 2019-03-18 22:45:28
  Super
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • jkl 2019-03-18 18:16:19
  CEBULA trzyma się mocno - brawo Olsztyn, brawo Wy!
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • xxxx 2019-03-18 11:08:37
  jak już jest to nie wypuśćmy go i nie spi..lmy aby zagościł już na stałe i promował tę Stolicę he he he
  Odpowiedz Oceń: 1 2 Zgłoś treść
 • erko 2019-03-17 15:15:00
  Niedawno na Dajtkach był Love Message, bardzo fajny festiwal muzyki Euro dance z lat 90'. To było coś, dużo młodzieży ale też bardzo dużo ludzi w wieku 40-50 lat, którzy słuchali takiej muzyki. Teraz disco polo... dramat.
  Odpowiedz Oceń: 17 5 Zgłoś treść
 • 100%olsztyniak 2019-03-17 12:35:39
  Takie festywale jaki prezydent
  Odpowiedz Oceń: 11 3 Zgłoś treść
 • Ss 2019-03-17 11:33:30
  Żenada, przecież jest tyle fajnych wioch w okolicach, dlaczego Olsztyn.
  Odpowiedz Oceń: 14 5 Zgłoś treść
 • nie fun 2019-03-17 07:40:22
  Poprowadzi Norbi?
  Odpowiedz Oceń: 4 3 Zgłoś treść
 • docho 2019-03-16 23:01:20
  Olsztyn i okoliczne wioski zasiedlone Kurpiami się cieszą że potańczą jak na zabawie w Myszyńcu.
  Odpowiedz Oceń: 17 8 Zgłoś treść
 • Nauczycielka 2019-03-16 21:11:07
  Ile kosztował dodatek do weekendowej Gazety Wyborczej o Grzymowiczu? Chyba mieszkańcy mają prawo do tej wiadomości. Pytanie to kieruję do rzeczniczki ratusza p. Bartoszewicz. Z innych artykułów wiem że czyta artykuły z tego portalu. Pytania nie byłoby gdyby wszystkie informację tam zawarte były prawdziwe. Nie przystoi chwalić się nie swoimi osiągnięciami. Kiedyś takich ludzi zwano po prostu chwalipiętami. Ale to dotyczyło dzieci. Jak nazwać dorosłą osobę? Chyba ...
  Odpowiedz Oceń: 21 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.