Kurował się w Napromyku. Teraz wrócił do lasu

Data dodania: 2018-08-10 11:42:30, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kurował się w Napromyku. Teraz wrócił do lasu
Fot. TOMASZ KOWALEWSKI, NADLEŚNICTWO OLSZTYNEK

Mowa o ''Rado'' – wilku, który właśnie wrócił do swojego naturalnego środowiska. Młody wilk od lutego dochodził do zdrowia w prowadzonym przez leśników ośrodku rehabilitacji zwierząt dzikich w Napromku koło Lubawy.

Wilk, o którym mowa został znaleziony w lutym tego roku przy drodze między Golubiem-Dobrzyniem a Wąbrzeźnem. Zwierzę było ranne, najprawdopodobniej potrącone przez samochód. Wilkiem zaopiekowali leśnicy z Nadleśnictwa Olsztynek, prowadzący ośrodek rehabilitacji zwierząt dzikich w Napromku koło Lubawy.

Zwierzę doszło już do zdrowia i w minioną środę 8 sierpnia leśnicy postanowili wypuścić basiora na wolność na terenie Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń.

– Był w dobrej kondycji. Mamy nadzieję, że szybko odnajdzie się w swoim naturalnym środowisku – powiedział leśniczy Lech Serwotka z ośrodka w Napromku.

Źródło: RDLP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.