Kultowe ''maluchy'' przemierzają Polskę. Dziś będą w Olsztynie

Ostatnia aktualizacja 2017-09-13 10:17:34, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kultowe ''maluchy'' przemierzają Polskę. Dziś będą w Olsztynie
Fot. Rajd Maluchami/FB

Trzynaście fiatów 126p przemierza Polskę w ramach akcji ''Rajd w obronie pszczół''. Dziś ''maluchy'' zaparkują pod olsztyńskim zamkiem, a następnie przejadą do Kortowa, do Katedry Pszczelnictwa UWM.

#PszczołyPrzetrwająGdyKwiatyZapylają – tak swoją akcję oznaczają uczestnicy ''Rajdu w obronie pszczół'', który 9 września wyruszył z Krakowa. Celem akcji jest zwrócenie uwagi Polaków na masowy spadek liczby pszczół. Dlaczego akurat rajd maluchami? Jak twierdzą organizatorzy akcji – to auto zanikające tak jak pszczoły, które należy ratować, poza tym na maluchy każdy zwraca uwagę, a o uwagę właśnie w tej akcji chodzi.

Przedsięwzięcie ma za zadanie promować większą świadomość ekologiczną - zaprzestanie stosowania pestycydów zabijających pszczoły, a także zainicjować działania na rzecz poprawy warunków bytowania pszczół.

Dziś, 13 września ''maluchy'' przyjadą do Olsztyna. Około godziny 18.00 zatrzymają się pod zamkiem, gdzie spotkają się z prezydentem miasta i lokalnymi pszczelarzami. Następnie przejadą do Kortowa, do Katedry Pszczelnictwa UWM. Tam posadzą lipy. Z Kortowa udadzą się następnego dnia do Gryźlin, gdzie także posadzą lipy przy ul. Miodowej i zwiedzą pasiekę mgr inż. Marii Wilde. Potem udadzą się do Olsztynka, a stamtąd do Dzierzgonia.

Rajd zakończy się 16 września w Koszalinie.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.