Kultowe ''maluchy'' przemierzają Polskę. Dziś będą w Olsztynie

Ostatnia aktualizacja 2017-09-13 10:17:34, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kultowe ''maluchy'' przemierzają Polskę. Dziś będą w Olsztynie
Fot. Rajd Maluchami/FB

Trzynaście fiatów 126p przemierza Polskę w ramach akcji ''Rajd w obronie pszczół''. Dziś ''maluchy'' zaparkują pod olsztyńskim zamkiem, a następnie przejadą do Kortowa, do Katedry Pszczelnictwa UWM.

#PszczołyPrzetrwająGdyKwiatyZapylają – tak swoją akcję oznaczają uczestnicy ''Rajdu w obronie pszczół'', który 9 września wyruszył z Krakowa. Celem akcji jest zwrócenie uwagi Polaków na masowy spadek liczby pszczół. Dlaczego akurat rajd maluchami? Jak twierdzą organizatorzy akcji – to auto zanikające tak jak pszczoły, które należy ratować, poza tym na maluchy każdy zwraca uwagę, a o uwagę właśnie w tej akcji chodzi.

Przedsięwzięcie ma za zadanie promować większą świadomość ekologiczną - zaprzestanie stosowania pestycydów zabijających pszczoły, a także zainicjować działania na rzecz poprawy warunków bytowania pszczół.

Dziś, 13 września ''maluchy'' przyjadą do Olsztyna. Około godziny 18.00 zatrzymają się pod zamkiem, gdzie spotkają się z prezydentem miasta i lokalnymi pszczelarzami. Następnie przejadą do Kortowa, do Katedry Pszczelnictwa UWM. Tam posadzą lipy. Z Kortowa udadzą się następnego dnia do Gryźlin, gdzie także posadzą lipy przy ul. Miodowej i zwiedzą pasiekę mgr inż. Marii Wilde. Potem udadzą się do Olsztynka, a stamtąd do Dzierzgonia.

Rajd zakończy się 16 września w Koszalinie.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze