KSW 46. Mamed Khalidov: ''Mój czas się skończył'' [WIDEO]

Data dodania: 2018-12-02 00:51:35, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
KSW 46. Mamed Khalidov: ''Mój czas się skończył'' [WIDEO]
Mamed Khalidov
Fot. KSW.com

Zawodnik Berkutu Arrachion Olsztyn, Mamed Khalidov, przegrał z Tomaszem Narkunem podczas walki wieczoru na gali KSW 46, która odbyła się w Gliwicach. - Ułożyłem sobie w głowie tak: jeżeli przegram tą drugą walkę, mój czas się skończył - powiedział chwilę po starciu, Khalidov.

Walka Mameda Khalidova z Tomaszem Narkunem była odpowiedzią właścicieli KSW na apel olsztyńskiego zawodnika, który dążył do rewanżu za marcową potyczkę, którą przegrał z Narkunem popełniając "szkolny błąd".

Sobotnią walkę w gliwickiej hali obaj zaczęli dość asekuracyjnie. W pierwszej rundzie padł jedynie jeden siarczysty cios, którym Khalidov powalił Narkuna.

W drugiej odsłonie obaj zawodnicy w dalszym ciągu czuli do siebie wielki respekt, a tym samym za wiele celnych ciosów nie oglądaliśmy. Po jednym z przypadkowych uderzeń, Khalidov trafił palcami w oko zawodnika ze Szczecina, po której niezbędna była interwencja lekarza.

W rundzie trzeciej walka toczyła się głównie w parterze, gdzie obaj pokazali spore umiejętności.

Ostatecznie walkę wieczoru jednogłośną decyzją sędziów (30:27, 29:28, 29:28) wygrał Tomasz Narkun.

- Ułożyłem sobie w głowie tak: jeżeli przegram tą drugą walkę, mój czas się skończył - powiedział tuż po walce Mamed Khalidov. - Dziękuję za całą karierę. Dziękuję, że mi kibicowaliście. Mam swoje lata i myślę, że podziękuję. Mam 38 lat. Ciężko mi jest rywalizować młodymi. Jestem już zmęczony. Ja swoje już zrobiłem. To jest moja decyzja.

- To były moje najcięższe przygotowania w moim życiu - powiedział z kolei Tomasz Narkun. - Nie mówiłem tego przed tą walką, ale stała się rzecz, niesamowicie bolesna dla mnie, bowiem odeszła moja babcia. Jest mi bardzo smutno. Odeszła miesiąc temu. Nie mogłem się pozbierać, bowiem była bardzo mi bliską osobą. Dlatego też nie mogłem zawieźć was, kibiców, dlatego podjąłem rękawice. Ale uwierzcie mi, ale mało brakowało, a bym tutaj nie wyszedł.

W innej walce zawodnik Berkutu Arrachion Olsztyn, Grzegorz Szulakowski, przegrał jednogłośnie na punkty z Marianem Ziółkowskim z warszawskiego Berkut WCA Fight Team.

Mamed Khalidov urodził się w 17 lipca 1980 roku w Groznym. W 1997 roku wraz z grupą Czeczenów trafił do Polski, do Wrocławia, gdzie po ukończeniu kursu językowego wyjechał do Olsztyna, gdzie ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na kierunku zarządzanie i administracja.  Na początku dorabiał jako bramkarz w lokalnych klubach, ale również ciężko trenował sporty walki i szybko zaczął wyróżniać się na tle innych zawodników.

Khalidov zaczynał przygodę z MMA podczas mniejszych gal na Litwie. Najwięcej rozgłosu dały mu jednak występy w Polsce, gdzie obecnie uznawany jest za najlepszego zawodnika w historii KSW.Na kogo zagłosujesz w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego?

  • + KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA, PO, PSL, SLD, .N, ZIELONI
  • + KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
  • + KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
  • + KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS
  • + KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
  • + KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.