Kredyt hipoteczny - ile muszę zarabiać by go dostać?

Data dodania: 2018-06-13 13:59:11, ck
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kredyt hipoteczny - ile muszę zarabiać by go dostać?

Polska ciągle się buduje, w dużych miastach jedno osiedle wyrasta za drugim. Nie chcemy wynajmować mieszkać, dążymy do tego, aby w szybkim czasie mieć własne m4. Nie mniej jednak nie stać nas na to, by kupić je za gotówkę. Coraz częściej i z większą świadomością sięgamy po kredyt hipoteczny.

Z danych GUS wynika, że w całym 2016 roku liczba mieszkań oddanych do użytkowania wyniosła 162,7 tys., co oznacza wzrost o 10,2 proc. w ujęciu rocznym. Z danych Eurostatu natomiast wynika, że ponad 80 proc. mieszkań w Polsce znajduje się w rękach prywatnych. Wolimy zakupić własne mieszkanie (co najczęściej wiąże się z wzięciem kredytu hipotecznego), niż wynajmować.

Warto w takim razie zastanowić się, jakie warunki muszę spełniać, żeby taki kredyt dostać.

Co nas najmocniej nurtuje?

Zdecydowanie największą bolączką przy zdecydowaniu się na zainteresowanie się kwestią kredytu hipotecznego, jest to czy mam wystarczające zarobki. Warto mieć świadomość tego, że wcale nie musisz zarabiać ponadprzeciętnie, żeby taki kredyt dostać. Nie mniej jednak same zarobki nie są jedyną kwestią, jaka zostanie wzięta pod uwagę.

Warto pamiętać, że to czy dostaniemy kredyt zależy od danego banku, co oznacza, że jeśli w jednym usłyszysz odmowę nie znaczy, że w drugim spotkasz się z takim samym scenariuszem.

Oprócz tego bank sprawdzi czy posiadasz zdolność kredytową. Prześledzi Twoją historię i sprawdzi czy masz jakieś zadłużenia. Zestawi Twoje dochody miesięczne, koszty utrzymania (dotyczy, jeśli jesteś w małżeństwie oraz jeśli posiadasz dzieci), na końcu sprawdzi jaki jest rodzaj umowy oraz staż pracy. W najlepszej sytuacji są osoby na umowie o pracę, które są zatrudnione na czas nieokreślony. Nie mniej jednak nie należy się od razu zniechęcać, nawet jeśli nie mamy na starcie takich warunków.

Jaki kredyt?

W zależności od tego, co chcemy kupić musimy spełniać różne warunki. Jeśli np. interesuje nas zakup mniejszego mieszkania/garsoniery nie potrzebujemy zarabiać ponadprzeciętnie.

Jednak, zanim udamy się do banku na rozmowę warto samemu wybadać obecny rynek. Internetowy ranking kredytów hipotecznych pomoże nam podjąć lepszą decyzję. W jednym miejscu zostaną zgromadzone najlepsze oferty oraz wszelkie niezbędne informacje. Począwszy od kwoty, przez raty, jakie będziemy musieli płacić, na odsetkach skończywszy. Dodatkowo będziemy mogli sprawdzić okres zadłużenia oraz maksymalne parametry pożyczki.

W sytuacji, gdy znajdziemy tani kredyt naszym zdaniem idealny wystarczy kliknąć sprawdź ofertę, a przeglądarka przenosi nas na formularz banku gdzie po jego uzupełnieniu odezwie się do nas konsultant i wspólnie sfinalizujemy transakcje.

Kredyt to nic strasznego

Warto już teraz rozgonić demony i odczarować słowo kredyt. Po pierwsze nie jest on zarezerwowany tylko dla bogatych, po drugie coraz łatwiej jest go dostać, a po trzecie pomaga on realizować marzenia, które niejednokrotnie bez niego nie ujrzałyby światła dziennego.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Adolf 2018-06-15 09:31:18
    Człowieku co ty piszesz kredyt dla bogatych hahaha bogaty kupi za gotowe mieszkanie a biedak bierze kredyt a później musi oddać 85% ja wziąłem 250 tys a muszę oddać ponad 400tys to jest chore państwo że na to pozwala
    Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.