Kradną na potęgę elementy infrastruktury drogowej

Data dodania: 2017-12-08 15:12:15, sm
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kradną na potęgę elementy infrastruktury drogowej
Fot. GDDKiA Olsztyn

Olsztyńscy drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podają niepokojące dane. W ciągu 10 miesięcy tego roku na drogach krajowych w województwie warmińsko-mazurskim skradziono elementy infrastruktury drogowej o łącznej wartości prawie 250 tysięcy złotych.

Jak informują drogowcy z GDDKiA kradzieże najdotkliwiej odczuwalne były na terenie Elbląga i okolic. Skradziono tam urządzenia o wartości ponad 200 tys. złotych. Były to m.in.: pokrywy studni, bramy na MOP-ach, akumulator od znaków aktywnych, drewniany ekran przeciwolśnieniowy, słupki ogrodzeniowe, zegar astronomiczny sterujący oświetleniem drogowym, czy kable oświetlenia drogowego.

Złodzieje szczególnie upodobali sobie kable zasilające oświetlenie na węzłach. W trakcie sześciu kradzieży udało im się ukraść kable o łącznej wartości ponad 188 tys. złotych. Łupem jednak nie cieszyli się długo. Dzięki skutecznym działaniom policjantów z Komisariatu Policji w Pasłęku, zostali ujęci na gorącym uczynku i aresztowani.

W przypadku kradzieży elementów infrastruktury drogowej to jednak nie strata finansowa jest najbardziej niepokojąca. Złodziej okradający drogę stwarza bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia osób podróżujących. Bariery ochronne pozbawione taśmy napinającej nie będą dostatecznie skutecznie chronić kierowców przed wypadnięciem z drogi. Brak ogrodzenia znacznie zwiększa ryzyko kolizji ze zwierzyną leśną. Brak oznakowania czy oświetlenia drogi to utrudnienie właściwej oceny sytuacji na drodze, czego skutki łatwo sobie wyobrazić.

Apelujemy do wszystkich osób, które zauważą przy drogach podejrzane zachowania mogące świadczyć o kradzieży o poinformowanie policji lub Punktu Informacji Drogowej GDDKiA Oddział w Olsztynie, tel. 89-521-28-64.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2017-12-08 17:34:02
    Czyli tak dobrze, jak mówią w "Wiadomościach" TVP, w kraju nie jest?
    Odpowiedz Oceń: 10 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.