Konwencja PiS-u. Poznamy nazwisko kandydata na prezydenta Olsztyna?

Data dodania: 2018-04-13 11:45:19, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Konwencja PiS-u. Poznamy nazwisko kandydata na prezydenta Olsztyna?

Jak podaje Niezalezna.pl najpewniej po 14 kwietnia PiS ogłosi nazwiska kandydatów na prezydentów polskich miasta. Na kogo postawią w Olsztynie?

Na 14 kwietnia zaplanowano konwencję krajową Prawa i Sprawiedliwości. Jak podaje Niezależna.pl to właśnie po tym spotkaniu najpewniej opublikowane zostaną nazwiska kandydatów na prezydentów polskich miast w zbliżających się wyborach samorządowych.

Jak zapewnił w rozmowie z ''Niezależną'' szef klubu PiS, Ryszard Terlecki, decyzje w tej sprawie zostały już właściwie podjęte.

Na kogo postawiono w Olsztynie? To wciąż zagadka. Początkowo typowano Jerzego Szmita, jednak po tym jak otrzymał on posadę w zarządzie spółki PKP Telkol, jego kandydatura stała się niepewna. W kuluarach pojawia się również nazwisko  szefa miejskich struktur PiS, Dariusza Rudnika czy radnego Jarosława Babalskiego. Czy mieliby oni jednak szansę w walce z obecnym prezydentem miasta Piotrem Grzymowiczem, który z pewnością będzie ubiegał się o reelekcję? Tu pojawiają się wątpliwości, dlatego nieoficjalnie mówi się o mocnej kandydaturze obecnego wojewody Artura Chojeckiego.

Jedno jest pewne, PiS postawi na swojego kandydata, a tym samym nie wesprze starającego się o stołek prezydenta Michała Wypija z partii ''Porozumienie'' Jarosława Gowina.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Ghg 2018-04-14 08:57:47
  Co w ogóle Chojecki robił dla mieszkańców? Podejrzewam że nie wie nawet gdzie jest górka Jasia. Ogólnie to są ludzie oderwani od rzeczywistości, z nadania partyjnego. Każdy kto działał w organizacjach miejskich lepiej nadaje się na to miejsce.
  Odpowiedz Oceń: 8 2 Zgłoś treść
 • Anty Po i Pis 2018-04-13 22:44:32
  Kurwa na Kurwe zostanie zmieniony lecz każdy lepszy niż Betoniarki Grzyma. LS Walcz
  Odpowiedz Oceń: 2 6 Zgłoś treść
 • pułkownik zubek 2018-04-13 17:39:39
  Rysiu, a jakie inni kandydaci maja doświadczenie? do tej pory wystarczała znajomość partyjnych zazwyczaj zielonych lub czerwonych towarzyszy - vide misiu vice prezydenci, jechać dalej? czas na zmiany
  Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2018-04-13 16:11:31
  „Mocnej kandydaturze (...) Artura Chojeckiego”? W czym ta kandydatura jest mocna? Doświadczenie Pana Chojeckiego to praca w księgarni oraz jako nauczyciel. Jakoś aktywnie w Olsztynie i na rzecz mieszkańców Olsztyna też według mnie nie działał. Przynajmniej ja nie zauważyłem. Może mocna jest dlatego, że mocno wsłuchuje się w dyrektywy płynące z siedziby partii przy Nowogrodzkiej?
  Odpowiedz Oceń: 14 5 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.