Kontrola CBA na lotnisku w Szymanach. Wszczęto śledztwo w sprawie przetargu na wóz strażacki

Data dodania: 2019-05-27 12:53:53, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kontrola CBA na lotnisku w Szymanach. Wszczęto śledztwo w sprawie przetargu na wóz strażacki

Centralne Biuro Antykorupcyjne w Białymstoku po kontroli spółki zarządzającej lotniskiem w Szymanach wszczęła śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy. Chodzi o dokumenty związane z zakupem autobusu i wozu strażackiego.

Wydział Postępowań Kontrolnych Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku kontrolę w tej sprawie prowadził od 13 września do 13 grudnia ubiegłego roku. Kontrola dotyczyła zamówienia publicznego na „Dostawę używanego autobusu oraz wozu strażackiego” dla lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach, którym zarządza spółka Warmia i Mazury Sp. z o.o.

W trakcie czynności funkcjonariusze CBA odkryli, że mogło dojść do przestępstwa poświadczenia nieprawdy, którego mieli dopuścić się członkowie komisji przetargowej. Kierownik ds. technicznych, dyrektor ds. ochrony i kierownik Ośrodka Szkolenia Służb Lotniskowych mieli zeznać, że wykonawca razem z wozem strażackim wydał również obowiązkowy certyfikat Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP). Okazało się jednak, że dokument wydano dopiero pół roku później.

W związku z tym CBA skierowało do Prokuratury Rejonowej w Szczytnie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy. Policjanci ze Szczytna, na wniosek prokuratury, wszczęli śledztwo w tej sprawie.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • docho 2019-05-29 00:02:25
  Kontrola CBA kosztowała więcej niż uzywany wóz strażacki bez certyfikatu . Certyfikat podnosi cene wozu o 100% więc kontrola ma sens. Papier kosztuje .
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • EKU 7887400 2019-05-28 11:10:53
  A co tam w strazy mozna ukrasc waz do ogrodka sie nie przyda.
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • ZŁY 2019-05-28 08:15:08
  Stanowiska do obsadzenia przez kaczą mafię!
  Odpowiedz Oceń: 4 5 Zgłoś treść
 • Janusz22121 2019-05-27 23:20:41
  Gruba afera. Może dojdą jeszcze do tego że kartka na którym był ten certyfikat pochodziła z przemytu. Jak się chce kogoś uderzyć to kij się zawsze znajdzie
  Odpowiedz Oceń: 5 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.