Dziś jest: 18.05.2024
Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Data dodania: 2015-01-14 06:41
Ostatnia aktualizacja 2015-01-16 12:29

spk

Konsolidacja kredytów. Czy wiesz już, jak się na nią przygotować?

Skonsolidowanie długu po prostu się opłaca. Kredytobiorca może liczyć nie tylko na wydłużenie okresu spłaty swojego zobowiązania finansowego, ale i zasadniczą oszczędność na czasie i pieniądzach.

reklama

Czy konsolidacja długu to rozwiązanie dostępne dla każdego?

Kto powinien skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Kredyty konsolidacyjne są produktami stworzonymi z myślą tych osobach, które spłacają kilka różnych zobowiązań finansowych, chcą dokonać optymalizacji swojego portfela i ujednolicić harmonogram spłaty.

Produkty, które podlegają konsolidacji:

  • kredyty hipoteczne,
  • zobowiązania z tytułu zakupów ratalnych,
  • kredyty gotówkowe,
  • dług z karty kredytowej.

Konsolidacja ułatwia uniknięcie pułapki finansowej i przy spełnieniu wszystkich wymogów obniża łączną wysokość płatności ratalnej.

Czytaj również: Tak banki naciągają na wysokie zyski

Na rynku dostępne są dwa standardowe kredyty konsolidacyjne:

  • kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem: dotyczy konsolidacji długów, w skład których wchodzi kredyt na dom lub mieszkanie.
  • kredyt konsolidacyjny bez dodatkowego zabezpieczenia: dotyczy konsolidacji długów, kiedy klient nie jest obciążony kredytem hipotecznym.

Bank wymaga odpowiedniej zdolności kredytowej

Z kredytów konsolidacyjnych mogą skorzystać ci kredytobiorcy, którzy mogą pochwalić się satysfakcjonującą zdolnością kredytową.

W przypadku konsolidacji długu niezabezpieczonego sama procedura przebiega sprawnie i zajmuje nie więcej niż 1-2 tygodnie. Kredyty konsolidacyjne, do których wchodzi hipoteka wymagają dłuższego przygotowania; klient zostaje zobowiązany do przygotowania kompletnej dokumentacji, która pozwoli na ustanowienia zabezpieczenia na lokalu mieszkalnym lub domu (źródło: www.ehipoteka.com.pl)

Przy kredytach konsolidacyjnych banki biorą pod uwagę przede wszystkim poziom miesięcznych dochodów klienta oraz przebieg dotychczasowej spłaty. Jeśli w BIK pojawią się jakiekolwiek raporty wskazujące na nieterminowe regulowanie swoich zobowiązań, bank z pewnością odmówi finansowania.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • dwaps 2015-01-25 02:27:58 87.207.*.*
    Ja akurat załatwiałem konsolidację przez ideę expert. Sam już byłem tak przytłoczony długami, że nie miałbym siły chyba chodzić od banku do banku i pytać. A udało się wynegocjować całkiem sensowne warunki, które pozwalają mi przeżyć i dalej ciągnąć biznes.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl