Koniec protestu służb mundurowych. Jest porozumienie

Data dodania: 2018-11-08 23:21:51, red
Ostatnia aktualizacja 2018-11-08 23:38:55
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Koniec protestu służb mundurowych. Jest porozumienie

Jest porozumienie ministerstwa z protestującymi służbami mundurowymi. Jak poinformował Joachim Brudziński – otrzymał zapewnienie od premiera Morawieckiego, że są pieniądze na podwyżki dla służb podległych MSWiA,

W czwartek (8 listopada) późnym wieczorem minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną.

W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 roku funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 roku.

MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

Fot. Polska Policja/Twitter

Zdaniem szefa NSZZ Policjantów, jest to "najlepsze porozumienie, jakie udało się wynegocjować".

Przypomnijmy, służby mundurowe protestowały przeszło 240 dni. Funkcjonariusze policji, straży granicznej, czy straży pożarnej domagali się  podwyżki uposażeń o 650 złotych, odmrożenia waloryzacji płac, przywrócenia systemu emerytalnego, płatnych nadgodzin oraz w pełni płatnych 30 dni zwolnienia lekarskiego.

Obecnie, na Warmii i Mazurach w ramach protestu, na L4 przebywa średnio co trzeci policjant.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • PiS won 2018-11-09 10:06:02
  To teraz pały w ruch i łapać za KONSTYTUCJĘ.
  Odpowiedz Oceń: 1 3 Zgłoś treść
 • MP 2018-11-09 09:37:28
  I co teraz psia grypa przestanie działać ?.Sprawdzić trzeba zwolnienia L4 , osoby przebywające i wystawiające zwolnienia a oszustów zwolnić niech szukają sobie pracy.Zachęcam pozostałe grupy zawodowe zwłaszcza o niskim uposażeniu o wszczęcie protestu i domagania się podwyżki o 1000zł .Policja to jakieś święte krowy czy kasta nadzwyczajna?.
  Odpowiedz Oceń: 9 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2018-11-09 06:48:14
  PiS nie miało wyboru - musiało ustąpić. Teraz tylko czekać na kolejne protesty, kolejnych grup zawodowych. Rządzący, którzy uprawiają propagandę sukcesu w takim wymiarze jak obecnie, muszą się liczyć z takimi właśnie konsekwencjami.
  Odpowiedz Oceń: 7 8 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.