Dziś jest: 20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Data dodania: 2016-02-12 10:15

ol

Koniec papierowych sieciówek

Od marca – wszyscy pasażerowie, którzy korzystają z sieciówek czy biletów trzydziestodniowego utracą możliwość zakupu ''papierowej'' wersji. Od nowego miesiąca możliwość kupienia tych biletów będzie wiązała się z koniecznością posiadania Olsztyńskiej Karty Miejskiej.  

reklama

ZDZiT chce ujednolicić system biletów długoterminowych, dlatego wycofywane są dotychczasowe sieciówki papierowe. Tradycyjną sieciówkę otrzymamy tylko w sytuacji, gdy kupujemy bilet okresowy po raz pierwszy.

Chcąc kupić sieciówkę, od marca trzeba będzie posiadać Olsztyńską Kartę Miejską. Jak ją wyrobić?

Wniosek ze zdjęciem i kopiami dokumentów potwierdzających zniżkę (legitymacja szkolna, legitymacja studencka, dokumenty potwierdzające uprawnienia emeryckie i rentowe) można złożyć we wszystkich POK-ach ZDZiT lub drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej dedykowanej Olsztyńskiej Karcie Miejskiej pod adresem www.kartamiejska.olsztyn.eu.

Na internetową stronę OKM można też „trafić” za pośrednictwem portalu Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, wystarczy kliknąć ikonkę OKM (po lewej stronie witryny www.zdzit.olsztyn.eu) lub przycisk „karta miejska” → „portal OKM” (menu w górnej części strony ZDZiT). Wydanie OKM od chwili złożenia wniosku odbywa się po dwóch, trzech dniach.

Zalety wynikające z korzystania z OKM:

- to jedyny dokument jaki należy posiadać przy sobie wsiadając do autobusu lub tramwaju

- podczas kontroli biletów w pojeździe wystarczy okazać OKM, okazywanie legitymacji szkolnej i studenckiej lub innego dokumentu upoważniającego do ulgi już nie będzie konieczne

- w przypadku zgubienia OKM istnieje możliwość odzyskania już wykupionego biletu miesięcznego(wystarczy zwrócić się w tej sprawie do któregoś z Punktów Obsługi Klienta ZDZiT)

- nie stoimy w kolejkach!– kupienie biletu sieciowego lub doładowywanie tzw. elektronicznej portmonetki można zrealizować przez internet lub w biletomacie stacjonarnym.

Źródło: ZDZiT

Komentarze (3)

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone.

  • Kinga r. 2016-02-16 16:47:59 94.254.*.*
    Moj bilet ulgowy na wszystkie linie jest tańszy o 11 zl, wiec niekoniecznie jest to sposów na "zapchanie dziury budżetowej"
    Przenieś Oceń: 0 0
  • Katarzyna Karczewska 2016-02-16 09:21:43 31.61.*.*
    Kolejny pomysł jak wyciągnąć od ludzi kasę za pomysł z tramwajami, które jeżdżą puste. W ten sposób kasa miejska się nie zapełni. Rozpisaliscie się jakie to ma zalety posiadanie karty miejskiej a wadą jest to że wyjdzie drożej niż z sieciową. Ja już się mówiłam z sąsiadem, będę jeździć z nim samochodem, taniej wyjdzie
    Przenieś Oceń: 0 0
  • KOTlin 2016-02-12 18:30:54 88.156.*.*
    W BILETOMACIE MOŻNA DOŁADOWAĆ SOBIE SIECIÓWKĘ ALE GDY JEST KONTROL TO NIE JEST WIDOCZNE DOŁADOWANIE ,A TAK A PROPOS TO NIEKTÓRZY KIEROWCY W AUTOBUSACH MIEJSKICH JADĄ JAKBY WIEŹLI KARTOFLE DO SKUPU A NIE LUDZI-GWAŁTOWNIE HAMUJĄ NA ŚWIATŁACH,GWAŁTOWNIE RUSZAJĄ CZYŻBY PRAWO JAZDY DOSTALI ZA MASŁO,CZY PRACUJĄ ZA KARĘ
    Przenieś Oceń: 2 0

www.autoczescionline24.pl