Kongres Świadków Jehowy w ostródzkiej hali Expo Mazury [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2017-07-31 14:32:27, kru
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kongres Świadków Jehowy w ostródzkiej hali Expo Mazury [ZDJĘCIA]
Po raz kolejny regionalny kongres Świadków Jehowy odbył się w Ostródzie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Ponad 4,5 tys. osób uczestniczyło w miniony weekend w trzydniowym regionalnym kongresie Świadków Jehowy, który odbył się w Ostródzie. Wydarzenie odbyło się pod hasłem ''Nie poddawaj się!''.

Trzydniowy program regionalnego kongresu obejmował 52 punkty i omawiał zagadnienia związane m.in. z prowadzeniem szczęśliwego życia rodzinnego i patrzenia z nadzieją w przyszłość. W programie znalazły się przemówienia, wywiady, wiele krótkich filmów oraz trzyczęściowy film pełnometrażowy traktujący głównie o wartościach rodzinnych.

Jednym z głównych punktów zgromadzenia był sobotni chrzest nowych wyznawców.

- Wiele osób przeżywa obecnie rozczarowania i odczuwa zniechęcenie - powiedział portalowi Olsztyn.com.pl rzecznik prasowy zgromadzenia, Mariusz Sierzputowski. - Tegoroczny kongres Świadków Jehowy wyjaśniał na podstawie Biblii jak prowadzić satysfakcjonujące życie już teraz, a jeszcze szczęśliwsze w przyszłości.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, w ostatnich trzech tygodniach Świadkowie Jehowy osobiście wręczali zaproszenia na to zgromadzenie wszystkim mieszkańcom większej części województwa warmińsko-mazurskiego i wschodniej części województwa pomorskiego. W kampanii wzięły udział 53 miejscowe zbory.

W całej Polsce odbędą się 27 kongresy w 19 miastach i 4 językach (polski, rosyjski, ukraiński, migowy).

Aktualnie w Olsztynie znajduje się siedem zborów Świadków Jehowy, do których na cotygodniowe zebrania uczęszcza blisko tysiąc osób. Wierni spotykają się w dwóch Salach Królestwa: od 1994 roku przy ulicy Traugutta 12 oraz od 2007 roku także przy ulicy Borowej 7. Wcześniej, bowiem od 1988 roku Świadkowie Jehowy spotykali się jedynie w Sali Królestwa przy ul. Bałtyckiej 142 na olsztyńskim Gutkowie. Służona ona Świadkom do 2012 roku.

Na Warmii i Mazurach działa obecnie 47 zborów, w tym cztery grupy języka migowego i jedna angielskojęzyczna.

Obecnie w Polsce jest blisko 125 tysięcy Świadków Jehowy, natomiast na świecie ponad 8,3 mln.

Komentarze (10)

Dodaj swój komentarz

 • Racjonalnie 2017-08-02 12:05:15
  Współczesna ideologia sfabularyzowanego chrystianizmu ma zwolenników. Kościoły dawały nie zadowalające odpowiedzi na pytania a tam dają gotową na każde.
  Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
 • oln1234 2017-08-02 09:33:39
  Innaczej sobie wyobrażałem taki kongres: https://i.imgur.com/1WMFEEC.png
  Odpowiedz Oceń: 1 4 Zgłoś treść
 • Dik 2017-08-01 21:43:42
  Biedni ludzie przejęci przez sektę w gorszych chwilach
  Odpowiedz Oceń: 7 22 Zgłoś treść
 • Irka 2017-08-01 07:30:49
  to jest kazego indywidualna sprawa w co wierzy...tylko czy te Jehowy MUSZA sie tak agitowac i zaczepiac ,kazdego na ulicy??? Mam w d....ich gazetki i wiare
  Odpowiedz Oceń: 4 31 Zgłoś treść
 • olo 2017-08-01 07:11:00
  Tylko niech nie łażą po domach i blokach i nie agitują sekciarze
  Odpowiedz Oceń: 6 32 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.