Kolejny Space VJ Meeting w Olsztynie!

Data dodania: 2012-08-23 09:09:02, Iwona Starczewska
Ostatnia aktualizacja 2014-07-15 12:42:02
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Space VJ Meeting to audiowizualna seria Vj-a Diablosa, czyli festiwal sztuki audiowizualnej organizowany przez Jarosława Bałabańskiego (VJ Diablos) i Bjorna Samsona (Samson Visuals). Cel jest jeden - promowanie nowych sztuk filmowych oraz artystów, zajmujących się tworzeniem obrazu wideo w czasie rzeczywistym w rytm muzyki.

Fot. Space VJ Meeting Olsztyn
 
We wrześniu tego roku odbywa się druga edycja festiwalu, a w niej projekcje na kopule planetarium, live cinema, video mapping, występy audiowizualne, filmy fulldome, warsztaty, instalacje, expo, panele dyskusyjne i imprezy taneczne. To wspólna praca w celu pokazania publiczności nowych kierunków rozwoju sztuk komputerowych.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w marcu 2012 i przybyło na nią 38 artystów z 12 krajów. Odbył się wtedy m.in. improwizowany występ ponad 20 artystów w tym samym czasie na jednym ekranie 360 stopni. Spektakularne także było użycie fulldome, czyli olbrzymiej rozdzielczości wideo (4096x4096).

Program:
Codziennie od 14:00 do 22:00 wideo instalacje w hallu głównym Planetarium oraz prezentacje i warsztaty w Sali Konferencyjnej Planetarium. Czwartek i piątek w PLANECIE 11- budowanie konstrukcji oraz biuro dla artystów.

6 września:

12:00 - Sala Konferencyjna Planetarium. Konferencja prasowa, prezentacja festiwalu i artystów i do godziny 22:00 prezentacje, warsztaty i instalacje wideo w hallu.

22:00 - afterparty, klub Grawitacja, Vje i Dje.

7 września:

15:30 - 19:00 Występy VJów w Planetarium na kopule i filmy fulldome wraz z przedstawieniami audiowizualnymi + Dje oraz instalacje w hallu, a od 14-22 warsztaty, prezentacje w Sali Konferencyjnej

21:00 - projekcie wideo mappingu na wieży Obserwatorium Astronomicznego.

22:00 - afterparty, klub Grawitacja, VJe do muzyki DJ-ów i występy audiowizualne.


8 września

19:00-22:00 pokazy VJ w Planetarium na kopule wraz z występami audiowizualnym i filmami fulldome+ Dje oraz od 14-22 warsztaty, prezentacje w Sali Konferencyjnej i instalacje w hallu.

22:00 - afterparty w klubie Grawitacja, VJ-ing do muzyki na żywo.


9 września

22:00 - wideo ekspozycje w hallu, a w Sali Konferencyjnej Planetarium, otwarte warsztaty Vjingu i prezentacje.

 

Wstęp bezpłatny!

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.