Kolejny przetarg na zagospodarowanie terenu ogródków restauracyjnych w Parku Podzamcze

Data dodania: 2019-02-14 12:03:55, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kolejny przetarg na zagospodarowanie terenu ogródków restauracyjnych w Parku Podzamcze

Miasto szykuje się do ogłoszenia drugiego przetargu na zagospodarowanie terenu ogródków restauracyjnych w okolicy mostu św. Jana. Pierwszy przetarg został unieważniony, gdyż najniższa złożona oferta znacząco przewyższała kwotę, którą na ten cel zamierzało przeznaczyć miasto.

Pierwszy przetarg na remont terenu ogródków restauracyjnych w Parku Podzamcze, w okolicy mostu św. Jana - tuż nad rzeką Łyną, został ogłoszony jesienią ubiegłego roku.

Zadanie zakładało likwidację istniejących nawierzchni z płyt chodnikowych oraz drewnianych podestów, niwelację tego terenu, wykonanie podbudowy oraz obrzeży kamiennych i palisadki kamiennej. Miała powstać nowa posadzka – drewniana i kamienna, nowe schody terenowe oraz zieleń na okolicznych skarpach. Celem było dopasowanie tego terenu do reszty wyremontowanego już Parku Podzamcze.

Do prac zgłosiły się trzy firmy. Firma Green Bud wyceniła zadanie na niemal 490 tysięcy złotych, firma Efektor na 565 tysięcy złotych, zaś Prasbet za te prace chciał aż 888 tysięcy złotych.

Po otwarciu ofert ratusz zdecydował się unieważnić przetarg. Miasto planowało bowiem wydać na ten remont nieco ponad 355 tysięcy złotych.

Teraz prezydent Olsztyna wydał zarządzenie o powołaniu komisji do przeprowadzenia nowego przetargu. 

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Still 2019-02-15 10:28:48
  Związkowiec - trafione w samo sedno!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-02-14 15:35:59
  Miasto szacuje koszty nie uwzględniając zmian na rynku wykonawczym, które zaszły w ostatnich dwóch latach. W ten sposób raczej nie znajdzie ofert mieszczących się w budżecie albo zgłoszą się partacze lub oszuści.
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Związkowiec 2019-02-14 15:05:40
  Jak zwykle małe środki przyciągną przyciągną partaczy. Efekt bedzie taki jak z parkiem Centralnym. Po kilku latach rozpadnie się i tyle. Ale to juz inny budźet... Aby do wiosny...
  Odpowiedz Oceń: 10 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.