Kolejny alarm bombowy w ratuszu

Data dodania: 2019-02-20 11:45:38, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kolejny alarm bombowy w ratuszu
Wejścia do ratusza strzegą strażnicy miejscy
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Dziś z rana do Urzędu Miasta w Olsztynie wpłynęła informacja o podłożeniu bomby. Na miejscu trwa ewakuacja, w związku z tym ratusz będzie nieczynny do około godz. 13.

Dziś przed godz. 9 rano urzędnicy otrzymali anonimową informację o podłożeniu bomby w olsztyńskim ratuszu.

- Ewakuowano wszystkie budynki urzędu. Wykonywane jest też rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Poszukujemy sprawcy zgłoszenia - mówi Izabela Kołpakowska, rzecznik KMP w Olsztynie.

W związku z akcją, urząd miasta będzie nieczynny do około godz. 13.

Przypomnijmy, jest to już kolejne w przeciągu niecałego miesiąca zgłoszenie o podłożonym materiale wybuchowym w ratuszu. Poprzednie miało miejsce pod koniec stycznia. Wtedy okazało się fałszywe. Więcej na ten temat tutaj: Fałszywy alarm w ratuszu. Policja szuka sprawcy.

Obecnie policjanci ustalają, czy alarm jest fałszywy. Sprawcy zgłoszenia grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Zostanie on także obarczony kosztami za akcję policjantów i innych służb.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.