Kolejni ochotnicy wstąpią do WOT. Będą szkolić się w Olsztynie

Data dodania: 2018-10-10 12:34:09, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kolejni ochotnicy wstąpią do WOT. Będą szkolić się w Olsztynie
Fot. DWOT

Kolejnych 60 przyszłych Terytorialsów z powiatu olsztyńskiego, nidzickiego i szczycieńskiego rozpoczyna szesnastodniowe szkolenie podstawowe w batalionie lekkiej piechoty w Olsztynie. To kolejna już tura naboru do służby wojskowej w 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

Niebawem kolejni mieszkańcy regionu zasilą szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Po pomyślnym przejściu badań lekarskich i testów – w sobotę rozpoczną szesnastodniowe szkolenie podstawowe w Olsztynie.

- Podczas 16 dni szkolenia największy nacisk położony będzie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania, pierwszej pomocy przedmedycznej czy też topografii. Priorytetem będzie szkolenie ogniowe, w tym nauka bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią – informuje Monika Jabłońska-Buder, rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej.

Terytorialsi z Warmii i Mazur to głównie młodzi ludzie, 43 % stanowią żołnierze w wieku 25 lat oraz mniej. Co ciekawe – odnotowano również większe zainteresowanie służbą wśród kobiet. W brygadzie Obrony Terytorialnej na Warmii i Mazurach jest ich ponad 15%. Ponad 25% Terytorialsów z województwa warmińsko-mazurskiego posiada wykształcenie wyższe, a blisko 44% wykształcenie średnie. Analizy wskazują również, że ponad 57% Terytorialsów posiada stałe zatrudnienie. Blisko 10% stanowią uczniowie. W szeregach WOT jest aż 15% żołnierzy-studentów. Czyni to co szóstego żołnierza studentem uczelni wyższej.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • rębacz 2018-10-13 13:14:49
    na będą uczyć też kapowania pordon sygnalizowania to też się zapiszę
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.