Kolejne ułatwienie przy zakupie biletów komunikacji miejskiej w Olsztynie

Data dodania: 2019-01-10 11:21:12, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kolejne ułatwienie przy zakupie biletów komunikacji miejskiej w Olsztynie

Olsztyn dołączył do kilkudziesięciu innych miast w kraju, w których pasażerowie komunikacji miejskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mPay. Rozwiązanie jest darmowe i pozwala kupić niemal każdy bilet.

ZDZiT w Olsztynie uruchomił nowy sposób sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Tym razem to aplikacja mPay. Rozwiązanie jest darmowe i dostępne dla każdego posiadacza telefonu komórkowego. Aplikacja pozwala na kupowanie niemal wszystkich aktualnie dostępnych biletów, w tym jednorazowych, miesięcznych oraz rocznych.

Aplikacja umożliwia pasażerowi dostęp do biletów przez całą dobę. Aby kupić bilet wystarczy posiadać połączenie z internetem, uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Olsztyn. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Po zakupie biletów połączenie z internetem nie jest już konieczne. Można je więc bez problemu wyświetlić w każdej chwili i okazać do kontroli.

To rozwiązanie działa już w kilkudziesięciu polskich miastach, m.in. w Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Warszawie.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Kudo 2019-01-11 13:17:06
  Ludzie nie kupujcie biletów nie dorabiajcie budżetu Olsztyna chyba że chcecie żeby arbuz niszczył Olsztyn jak do tej pory.takiemu nie wolno dawać pieniędzy
  Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
 • ed 2019-01-11 08:49:06
  Super tylko mpay-ów w sklepie play jest chyba z 8. Przydałaby się jakaś instrukcja na stronach zdzit, ale gdzie tam toż na niewiedzy będzie można parę mandacików wlepić.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • KDR 2019-01-10 13:19:59
  a można połączyć z Karta Dużej Rodziny?
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.