Kolejne remonty dróg krajowych na Warmii i Mazurach

Ostatnia aktualizacja 2012-09-13 09:04:03, Iwona Starczewska
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Jak informuje olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - w tym tygodniu podpisano umowy na realizację drugiej już w tym roku tury remontów dróg krajowych w naszym regionie. Utrudnień spodziewać się możemy między innymi na krajowej 16.

Umowy obejmują remont na siedmiu odcinkach o łącznej długości 7 kilometrów. Koszt przebudowy dróg zamyka si w kwocie 5,4 miliona złotych.

W ramach drugiego etapu przebudowy, wykonawca ma za zadanie sfrezowanie starej nawierzchni, profilowanie oraz położenie warstwy wiążącej i ścieralnej.

Remonty te prowadzone będą do końca października tego roku na krajowej szesnastce na odcinku Kosewo – Baranowo, na krajowej 58 na odcinku Olsztynek-Mierki oraz Kaliszki-Biała Piska. Prace prowadzone będą również na krajowej 51 na odcinku Stary Dwór – Barcikowo oraz na krajowej 53 na odcinku Leleszki-Grom. Utrudnień możemy spodziewać się również na drodze krajowej nr 54 na odcinku Chruściel-Braniewo.

Przypomnijmy, pierwsza tura remontów zakończyła się w połowie bieżącego roku i objęła swoim zakresem ponad 14 km dróg. Za kwotę 13 mln złotych wyremontowano 10 odcinków, m.in. drogę 51 od Olsztyna do Dywit, ulicę Grajewską w Ełku i Grunwaldzką w Nowym Mieście Lubawskim, a także dwa odcinki siódemki między Ostródą a Rychnowem.

Na etapie postępowania przetargowego znajduje się natomiast trzecia tura remontów obejmująca swym zakresem 9 następujących odcinków dróg krajowych o łącznej długości 8 km: 

  1. 15 Skrzyżowanie Lipowo

  2. 16 Bagienice

  3. 65 Niedźwiedzkie - Prostki

  4. 59 Wejdyki - Ryn

  5. 7   Wyżnice - Rychnowo

  6. 53 Jęcznik - Szczytno

  7. 59 Spychowo -Rozogi

  8. 53 Jeruty - Chochół

  9. 51 Miłogórze – las

 

Źródło: GDDKiA Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.