Kolejne olsztyńskie podwórka z szansą na rewitalizację

Data dodania: 2019-03-12 14:21:11, mjs
Ostatnia aktualizacja 2019-03-13 08:07:10
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kolejne olsztyńskie podwórka z szansą na rewitalizację
Zdjęcie ilustracyjne

Trwa trzecia już edycja programu miejskiego "Podwórka z Natury". Oznacza to, że kolejne miejsca w Olsztynie mogą zyskać nowe oblicze. Przedsięwzięcie właśnie wkracza w kolejny punkt realizacji.

Miejski program "Podwórka z Natury" ma za zadanie zbliżyć do siebie sąsiadów, zaktywizować lokalne społeczności, a przede wszystkim poprawić wizerunek miejsc, które do tej pory raczej odstraszały niż przyciągały mieszkańców miasta. Rewitalizację przeszło już sześć podwórek, a kolejne mogą wypięknięć.

Pod koniec lutego uczestnicy programu mieli okazję wziąć udział w spotkaniu, podczas którego zapoznali się z zasadami przedsięwziecia i z planem działań na kolejne miesiące. Projekt właśnie wkracza w kolejny etap realizacji. Teraz przyszedł czas na przygotowanie zmian, jakie przejdą wybrane miejsca.

- Zaczynamy pracę nad stworzeniem koncepcji zagospodarowania podwórek - mówi Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. - Z pewnością inspirujące będzie spotkanie ze studentami architektury krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Zaplanowano dziewięć spotkań z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbędą się już 12 i 13 marca, najpierw w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Jagiellońskiej 8. Te konsultacje skierowane są do przedstawicieli grup sąsiedzkich z ulic Żeromskiego/Sienkiewicza i Puszkina/Małeckiego. Natomiast kolejne spotkanie skierowane jest do mieszkańców z grupy Dąbrowszczaków/Mazurska. To odbędzie się w siedzibie ZNP przy ul. Dąbrowszczaków 15. Każda z grup będzie miała po trzy takie spotkania.

Po raz kolejny uczestników programu wspiera Towarzystwo Miłośników Olsztyna.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Osiedle 2019-03-12 23:02:27
    Program dotyczy tylko starych osiedli.Tylko tam sa podworka do zagospodarowania.Mieszkancy Spoldzielni Mieszkaniowych w ty programie nie moga uczesniczyc.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Kudo 2019-03-12 15:59:59
    Ratuszowa proponuję ale ciapciak z ratusza tego nie dostrzegają za daleko
    Odpowiedz Oceń: 1 2 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.