Kolejne olsztyńskie podwórka wypięknieją. Są koncepcje

Data dodania: 2019-05-22 11:30:12, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kolejne olsztyńskie podwórka wypięknieją. Są koncepcje
Zdjęcie ilustracyjne

W Olsztynie kolejne podwórka mają szansę na rewitalizację dzięki programowi „Podwórka z Natury”. Koncepcje stworzyli mieszkańcy przy współpracy ze studentami Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Tegoroczna edycja programu „Podwórka z Natury” zbliża się ku końcowi. Są już koncepcje, które teraz zostaną poddane ocenie i analizie pod kątem zgodności z prawem i lokalnych uwarunkowań. Później mieszkańcy zdecydują, która część projektu zostanie sfinansowana z budżetu programu. Każde z podwórek ma szansę otrzymać 17 tys. zł, a jedno dodatkowo dostanie 9 tys. zł. Jednak projekt musi być oryginalny, kreatywny i przyjazny środowisku.

Mieszkańcy z podwórka przy ul. Puszkina i Małeckiego zdecydowali się na motywy ptaków pojawiających się w ich okolicy. Chcą oni stworzyć m.in. ścieżkę edukacyjną na temat gatunków, które żyją w mieście oraz poidełka i karmniki dla nich.

Mieszkańcy z podwórka przy ul. Żeromskiego i Sienkiewicza postawili na historię Zatorza i zabytki. Chcą posadzić tam roślinność, która będzie współgrała z czerwoną cegłą. Do takiego charakteru mają być też dostosowane materiały, wykorzystywane przy pracach. Mają pojawić się tam także różnorodne kreacje artystyczne.

Z kolei mieszkańcy z podwórka przy ul. Dąbrowszczaków i Mazurskiej zaplanowali utworzenie niewielkiej zielonej enklawy, gdzie sąsiedzi mogliby się spotykać na kawę. Jest to najmniejsze podwórko, w związku z tym pojawią się tam pergole i zielona ściana.

Fot. UM Olsztyn

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Sympatyk PO 2019-05-22 15:07:10
    Cytat z wczorajszego artykulu:,,Program Zatorze jest bardzo obszerny i wielopłaszczyznowy, który swoim zasięgiem obejmuje całą północną część Olsztyna, położoną między torami kolejowymi, Łyną i Lasem Miejskim". Czy w tym programie jest miejsce na podwórka? Czy czasami nie będzie tak że pieniądze na podwórka okażą się zmarnowane bo program będzie przewidywał inną koncepcję ich zagospodarowania? Wam dzisiaj na podwórka są pieniądze z jakiegoś źródła A jutro będą z innego. Od sasa do lasa mówi ludowe przysłowie.
    Odpowiedz Oceń: 10 0 Zgłoś treść
  • normalny? 2019-05-22 11:52:14
    Wreszcie jakaś pozytywna wiadomość :)
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.