Imieniny: Agnieszki, Czesława
Data dodania: 2017-04-05 12:32

sm

Kolejne medale dla kettlebellistów z Olsztyna

Zawodnicy Kettlebell Olsztyn ponownie pokazali klasę – tym razem na zawodach w Chorwacji. Do stolicy Warmii i Mazur wrócili z czterema medalami.

Kettlebell Sport, czyli podnoszenie kulowych odważników, wywodzi się z Rosji. Ćwiczenia angażują wszystkie partie mięśni, dlatego tak dobrze wpływają na ogólny rozwój. Niewiele osób wie, że Olsztyn jest największym ośrodkiem tej dyscypliny w Polsce. W Kettlebell Olsztyn trenuje około 100 osób.

W minioną sobotę (1 kwietnia) zawodnicy stanęli w pierwszej zagranicznej rywalizacji w World Grand Prix Series, w Zagrzebiu. Olsztyn reprezentowało czterech zawodników: Maria Granuszewska, Aleksandra Kołodziejska, Kamil Głogowski i Leszek Liwczan.

- W zawodach w brali udział czołowi zawodnicy kettlebell z całego świata - opowiada trener klubu Maciej Gorzkowski. - Olsztyńscy zawodnicy pokazali najwyższy poziom przygotowania.

Srebrny medal wywalczyła Aleksandra Kołodziejska, która w swojej kategorii wagowej startowała z dwoma odważnikami 12 kilogramowymi. Kamil Głogowski zajął 3. miejsce, startując z dwoma odważnikami o wadze 28 kilogramów każdy, w wyższej kategorii wagowej. Po rywalizacji z silniejszymi zawodnikami wywalczył brązowy medal. Wszyscy olsztyńscy zawodnicy ustanowili w Zagrzebiu swoje nowe rekordy życiowe.

Kolejna okazja do rywalizacji nadarzy się już 29 kwietnia w Mistrzostwach Mazowsza w Płocku.

Źródło: UM Olsztyna