Kłótnia braci o piwo zakończyła się doszczętnie spaloną oborą

Data dodania: 2019-05-07 13:02:59, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kłótnia braci o piwo zakończyła się doszczętnie spaloną oborą
Fot. KMP Olsztyn

W niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji płonie budynek gospodarczy. Okazało się, że oborę podpalił mężczyzna, który pokłócił się z bratem o... butelkę piwa.

W niedzielę, 5 maja, policjanci z Olsztynka dostali zgłoszenie, że na terenie jednego z gospodarstw w gminie Gietrzwałd płonie budynek. Okazało się, ze za pożar odpowiadał 42-latek, który pokłócił się z bratem o... butelkę piwa. Jego 47-letni brat nie chciał mu dać trunku, w związku z tym ten podpalił jego oborę.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale pożar mógł mieć poważne konsekwencje, bo ogień mógł zająć pobliskie zabudowania.

Na miejsce wysłano służby ratunkowe. Z ogniem walczyło osiem zastępów straży pożarnej. W oborze znajdowało się kilka balotów słomy, budynek doszczętnie spłoną. Straty są nadal liczone, ale już teraz wiadomo, że mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na szczęście w oborze nie było zwierząt.

42-latek w momencie zatrzymania był kompletnie pijany. Mężczyzna trafił do aresztu, a gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany. Za podpalenie grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Mundek 2019-05-09 11:21:49
    Też lubie piwo, no ale żeby aż tak...?:-) Pozdrowienia dla wszystkich pacyfistów, znad szklaneczki Portera Galicyjskiego :-)
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.