Kilometrowy spacer z historią

Data dodania: 2010-03-23 08:55:54, Natalia
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Mamy dobrą wiadomość dla wielbicieli spacerów po Olsztynie. Już 10 kwietnia odbędzie się kolejna, kilometrowa wycieczka z przewodnikiem. Tym razem mieszkańcy miasta będą mieli okazję bliżej przyjrzeć się obiektom leżącym na trasie Ratusz Hala Urania.

Zainaugurowany w ubiegłą sobotę projekt ''Olsztyn. Aktywnie'' spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem olsztynian. Za niecałe trzy tygodnie nastąpi jego kolejna odsłona. W weekend 10-11 kwietnia będzie można udać się na spacer z przewodnikiem, a także wziąć udział w marszobiegach i Nordic Walking.

Spacery z cyklu "Przewodnik czeka", czyli wycieczki po Olsztynie z przewodnikiem, to wyborna okazja, by zajrzeć w najbardziej pasjonujące rozdziały z historii miasta i okolic oraz zwrócić uwagę na coś, co w codziennym pośpiechu nam umyka. To szansa, by poznać echa ważnych wydarzeń, świadectwa działalności wybitnych postaci, pamiątki po świetnych i tych ponurych czasach z lokalnej przeszłości. W kolejnym spacerze z cyklu ''Przewodnik czeka'' będzie można wziąć udział 10 kwietnia o godzinie 10.00. Tym razem odbędzie się on pod hasłem ''Olsztyn zaginiony – Wzgórze Św. Andrzeja'', a trasa będzie prowadzić od ratusza do hali Urania. Podczas wycieczki będzie można poznać historię Wzgórza Św. Andrzeja, którego nazwa jest już zapomniana, a które jeszcze 50 lat temu stanowiło wschodnią granicę zasięgu miasta Olsztyna. Dawną zabudowę wzgórza stanowiła jedynie wieża ciśnień – obecnie Obserwatorium Astronomiczne oraz kasyno wojskowe. Atrakcjami spaceru będą seans w Planetarium i pokaz panoramy miasta z tarasu Obserwatorium Astronomicznego. Podczas wycieczki będzie można poznać kilka ciekawostek związanych z mijanymi miejscami. Mało kto o tym wie, ale w zbiorach olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym znajduje się polska flaga, która była na Księżycu oraz kawałki księżycowego gruntu przywiezione jako pierwsze na Ziemię przez załogę Neila Armstronga. 

Kolejne weekendowe atrakcje zaplanowano na 11 kwietnia, kiedy to o godzinie 10.00 z Jakubowa ruszą pasjonaci Nordic Walking i marszobiegów.

 

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.