Kierowcy parkują samochody na pl. Pułaskiego pomimo zakazu. Straż miejska zbiera żniwo

Data dodania: 2019-08-12 11:30:00, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kierowcy parkują samochody na pl. Pułaskiego pomimo zakazu. Straż miejska zbiera żniwo
Na pl. Pułaskiego, pomimo zakazu, kierowcy parkują samochody
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Czytelnik podesłał nam z pl. Pułaskiego zdjęcie, na którym wyraźnie widać, że stoi zakaz zatrzymywania się i postoju. Tymczasem kierowcy nagminnie łamią przepisy. Strażnicy miejscy mają ręce pełne roboty. Zazwyczaj stosują pouczenia, ale jeżeli ktoś nagminnie łamie przepisy, to powinien się liczyć z mandatem.

Plac Pułaskiego pełni rolę ronda, mimo że ma kształt prostokąta. Aby zwiększyć widoczność i przejezdność, zdecydowano się na umieszczenie po wewnętrznej stronie znaku zakazu zatrzymywania się i postoju.

Niestety, wielu kierowców tego nie przestrzega. Skontaktował się z nami wzburzony czytelnik, który nie ukrywa, że wiele osób parkuje tam z premedytacją.

To jest łamanie obowiązujących przepisów. Samochody parkują tam codziennie. Kierowcy nic sobie nie robią z obecności tego znaku. A działania straży miejskiej ignorują – tłumaczy czytelnik.

Jak wyglądają statystyki? W zeszłym roku straż miejska na pl. Pułaskiego interweniowała 91 razy. 52 razy strażnicy pouczyli kierowców, natomiast w 39 przypadkach wypisali mandaty karne. Wygląda na to, że w tym roku interwencji może być jeszcze więcej.

Do końca czerwca odnotowaliśmy 66 interwencji. Zastosowano 38 pouczeń i wystawiono 28 mandatów – poinformował nas Jarosław Lipiński, komendant Straży Miejskiej w Olsztynie.

Mandat karny za nieprawidłowe parkowanie wystawiany jest zazwyczaj na kwotę 100 zł.

Komentarze (41)

Dodaj swój komentarz

 • Kapitan Planeta 2019-08-14 22:52:15
  nowy parking obok nie zarabia na siebie i za wolno się zwraca to zlikwidowali miejsca gdzie zawsze można było stanąć, albo władza musi pokazać co wybudowali
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Xnx 2019-08-14 11:39:34
  Bo miasto stawia na rowery parkingi są dla prezydenta i komendatow służb reszta na rowery
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Olo 2019-08-13 22:09:10
  A ja zapytam znawców. Czy można ulokować przystanek komunikacji miejskiej na skrzyżowaniu? Bo to argument miasta, że to skrzyżowanie i nie może być parkingu. Więc jak?
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • Ink 2019-08-13 15:41:35
  Namalować wyłączenie na jezdni. Ustawić kwiatki i już po problemie bedzie
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Przybysz-kierowca 2019-08-13 13:44:21
  Wystarczy oznaczyć -namalować- dodatkowo na całej długości na jezdni ze dwa znaki zatrzymania i postoju i problem z głowy.A tak jeden kierowca nie zauważy tego znaku i kolejni przytulają się obok i parkują. A straży miejskiej na ręke aby wystawiać mandaty.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • nikt ważny 2019-08-13 12:15:16
  Przecież wiadomo, że zakaz ma pomóc uzbierać trochę grosza. Wykosztowali się na parking, bo z klepiska nie mogli ściągać opłat za "strefę płatnego postoju", to muszą te wydatki zrekompensować sobie. W olsztyńskim budżecie bieda aż piszczy, brakuje nawet na drobne naprawy jezdni. Do tego nie potrafią nawet przeprowadzać przetargów z wyłonieniem Wykonawcy. Biednej kasie w to graj, nie trzeba wydawać. W przeciwnym wypadku Prezydent musiałby kolejne obligacje wyemitować i nas zadłużyć.
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • M. G. 2019-08-13 08:39:55
  Przede wszystkim, tak jak zostało wspomniane rozwiązaniem byłyby parkingi podziemne bądź piętrowe a nie w każdej wolnej przestrzeni zasadzić trawnik z ramka na fotkw(ul. Pieniężnego) albo budować bloki. Rozwiązania ludzi siedzących w ratuszu i innych urzędach poprostu ręce opadają.
  Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść
 • 32131 2019-08-12 21:56:14
  Szeroko jak na Marszalkowskiej nigdy nic złego sie nie działa ale oczywiście muszą cos spie--szyć ! Olsztyn miasto zatkane jak cholera. Zwężenie na Mrongowiusza - wylot w 1 Maja no cudo ! A zatoczki na Partyzantów no cudo itd itd !!! W tej kwestii zaścianek !!!
  Odpowiedz Oceń: 10 3 Zgłoś treść
 • nicram 2019-08-12 21:35:20
  a komu przeszkadzało, że tam był parking?
  Odpowiedz Oceń: 16 2 Zgłoś treść
 • koko-spoko 2019-08-12 20:14:25
  MIEJSCE PARKINGOWE PRAWEM CZŁOWIEKA!
  Odpowiedz Oceń: 6 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.