Kiermasz świąteczny w olsztyńskim starostwie

Ostatnia aktualizacja 2012-12-04 11:11:57, WeronikaPieloch
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Własnoręcznie wykonane bombki, łańcuchy, gwiazdy i inne ozdoby świąteczne będzie można kupić na trzech kiermaszach, które odbędą się 4, 11 i 12 grudnia na parterze olsztyńskiego starostwa.

Przedświąteczne kiermasze rękodzieła i ozdób wykonanychprzez podopiecznych powiatowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, to już tradycja w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Nie inaczej będzie w tym roku. Ozdoby i prezenty świąteczne wystawiać będą podopieczni DPS w Grazymach, SOSW w Żardenikach i WTZ w Olsztynku.

W ciągu najbliższych kilkunastu dni w Biurze Obsługi Interesanta na parterze olsztyńskiego starostwa odbędą się aż trzy kiermasze mikołajkowo-świąteczne. Pierwszy z nich został zaplanowany na wtorek 4 grudnia. W godz. od 8.30 do 14.30 z pięknymi arcydziełami z pracowni plastycznej i ceramicznej wystawią się podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Grazymach.

- Pozyskane ze sprzedaży wyrobów środki finansowe będą dla nas dodatkowym dochodem, który zostanie przeznaczony na terapię zajęciową - wyjaśnia Michał Kozłowski, dyrektor DPS w Grazymach.

W kolejny wtorek 11 grudnia (w godz. od 10 do 12.30) na kiermaszu ze swoimi ozdobami świątecznymi wystawią się wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach. Z kolei w środę 12 grudnia w godz. od 11.00 do 14.00 z wyrobami w starostwie zaprezentują się podopieczni Warsztatów terapii Zajęciowej w Olsztynku.

- Umożliwienie wystawienia naszych produktów wpływa korzystnie na wzrost samooceny  uczestników WTZ i pozwala poznać wartość pracy oraz umiejętność współdziałania. Poza tym wyroby mogą być doskonałym upominkiem dla najbliższych - uważa Jadwiga Lipska, kierownik WTZ w Olsztynku.

Warto pofatygować się do starostwa, by poczuć świąteczny nastrój albo kupić coś oryginalnego pod lub na… choinkę.

Źródło: Starostwo Powiatowe/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze