Katarzyna Lubnauer w Olsztynie. Spotkanie z liderką .Nowoczesnej [ZDJĘCIA, VIDEO]

Data dodania: 2018-02-11 15:06:20, kru
Ostatnia aktualizacja 2018-02-11 15:12:34
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Katarzyna Lubnauer w Olsztynie. Spotkanie z liderką .Nowoczesnej [ZDJĘCIA, VIDEO]
Katarzyna Lubnauer i Mirosław Pampuch na spotkaniu z dziennikarzami w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Wobec zbliżających się wyborów samorządowych liderka .Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer, ruszyła w objazd po Polsce pod hasłem "Polska Nowoczesna. Tu jest przyszłość". W sobotę spotkała się z mieszkańcami Olsztyna.

- Za dziewięć miesięcy mamy wybory samorządowe. W związku z tym właśnie zaczynam objazd po Polsce. Chciałabym odwiedzić wszystkie większe miejscowości w ramach akcji "Polska Nowoczesna. Tu jest przyszłość" - powiedziała na konferencji prasowej liderka .Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer, która wystąpiła na niej wraz z szefem lokalnych struktur i posłem Mirosławem Pampuchem.

Lubnauer zaznaczyła, że nadchodzące wybory samorządowe zadecydują o Polsce lokalnej, a jednocześniej dają szansę aby "zatrzymać PiS i jego natarcie".

- To są bardzo ważne wybory. Pamiętajmy, że mamy teraz w państwie coś, co powinniśmy nazwać "skrajną nierównowagą". Mamy tą samą władzę w Sejmie, w Senacie, prezydenta, ale również w tych organach, które nie mają charakteru demokratycznego, np. Trybunał Konstytucyjny, media publiczne, jak również w tej chwili sądownictwo. Wszystko to pokazuje, co się w tej chwili dzieje w Polsce - mówiła przewodnicząca .Nowoczesnej.

Jak deklaruje Lubnauer, .Nowoczesna zdecydowała się na budowę koalicji z Platformą Obywatelską. Koalicji, która ma mieć charakter partnerski i  strategiczny

- Musieliśmy zdecydować się na takie rozwiązanie dlatego, że uważamy, iż z jednej strony nadchodzące wybory są bardzo ważne i wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych rozwiązań, ale również dlatego, że uważamy, taka koalicja ma rzeczywiste szanse wyborcze ze względu na ordynację D'Hondta - deklarowała liderka .Nowoczesnej.

I dodała: - Koalicja będzie otwarta na różne podmioty, zarówno na środowiska lewicowe, jak i środowiska społeczne, samorządowe - dla wszystkich tych, którym na sercu leży dobro Polski.

Podczas spotkania z przedstawicielami mediów nie zabrakło spraw stricte związanych z naszym miastem i regionem.

- Również tutaj w Olsztynie trwają rozmowy koalicyjne - mówiła Lubnauer. - Zastanawiamy się, kto tutaj będzie wspólnym kandydatem na prezydenta miasta. Ważnym dla nas jest, abyśmy wszędzie zaproponowali kandydatów, którzy mają ciekawe rozwiązania dla Polski, również rozwiązania o charakterze programowym. Powstawnie minimum programowe wspólne dla obu partii, które zaprezentujemy zapewne w najbliższym tygodniu.

Nie zabrakło również wątku związanego z przywróceniem Małego Ruchu Granicznego z Obwodem Kaliningradzkim, który dla .Nowoczesnej jest jednym z priorytetów, dzięki któremu, jak deklaruje przewodnicząca, region miałby szansę na większy rozwój gospodarczy.

- To jest region, w którym bezrobocie jest wyższe od średniej krajowej. Dlatego tak ważnym elementem rozwoju tego regionu jest kwestia ruchu przygranicznego. Najwyższy czas, aby go przywrócić, bowiem on budował rozwój i pozwalał wielu ludziom funcjonować, pozwalał ludziom po prostu żyć godnie. Tutaj wiele w tej sprawie robi poseł z regionu Mirosław Pampuch, który wielokrotnie monitował pana premiera Morawieckiego i władze Prawa i Sprawiedliwości, aby jak najszybciej przywróciły MRG - deklarowała przewodnicząca .Nowoczesnej.

W trakcje konferencji wspomniano również o "dojnej zmianie" nawiązując do wysokich nagród, które PiS przydzieliło ministrom, nawet tym, którzy się nie sprawdzili i nie ma już ich w rządzie, a także nawiązano do błędnej ustawie o IPN-ie, która - zdaniem .Nowoczesnej - jest dramatyczna z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa.

- Moja ocena rządów PO-PSL i PiS się nie zmienia. Natomiast widzę, że PO należy traktować jako konkurenta. Jako partię, która zawiodła szczególnie w tej drugiej kadencji. PiS jest obecnie wrogiem numer jeden. To on niszczy demokrację w Polsce. Dlatego tak ważne jest, aby zawierać koalicje strategiczne. To nie jest wejście w jedno ugrupowanie. To jest koalicja na wybory samorządowe. Ruch, który ma pozwolić zatrzymać PiS - zakończyła spotkanie z lokalnymi dziennikarzami Katarzyna Lubnauer.

Po konferencji prasowej Lubnauer spotkała się z mieszkańcami Olsztyna. Na spotkanie z liderką .Nowoczesnej pojawiło sie blisko setka osób.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Racjonalista 2018-02-12 14:25:18
  Nowoczesna nie ma pomysłu na siebie. Nie potrafią się różnić od PO. PO też nie ma, bo potrafi być tylko antypisem za wszelką cenę. PIS ma swoje jazdy, ale realizują obietnice wyborcze, czy dobre, czy złe, ale punktują konsewenkcją.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • MP 2018-02-12 07:05:05
  Ciekawe do kogo przytulicie się za rok
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Mario. 2018-02-12 03:22:58
  PO-Nowoczesna maciora ;)
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Koksik 2018-02-11 18:16:59
  Chyba przyszło z 10 osób nawet.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.