PiS wystawi swojego kandydata na prezydenta Olsztyna? Szmit komentuje kandydaturę Michała Wypija

Data dodania: 2017-12-06 13:24:52, red
Ostatnia aktualizacja 2017-12-06 13:29:19
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
PiS wystawi swojego kandydata na prezydenta Olsztyna? Szmit komentuje kandydaturę Michała Wypija

W ubiegłym tygodniu Michał Wypij, członek ''Porozumienia'' - nowej partii Jarosława Gowina poinformował, że zamierza starać się o stołek prezydenta Olsztyna w nadchodzących wyborach samorządowych. Do tej pory wciąż nie wiadomo było, czy jego kandydatura ma poparcie całej Zjednoczonej Prawicy. Dziś prezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości, Jerzy Szmit rozwiewa wątpliwości w tej sprawie.

Michał Wypij doradca w gabinecie wiceprezesa Rady Ministrów w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina oraz przewodniczący partii ''Porozumienie'' na Warmii i Mazurach, Michał Wypij ogłosił w ubiegłym tygodniu, że zamierza startować w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Wypij zamierza walczyć o stołek prezydenta Olsztyna.

Do tej pory niejasne było, czy jego kandydaturę poparła cała Zjednoczona Prawica, co oznaczałoby, że PiS nie wystawi swojego kandydata.

Dziś wątpliwości w tej sprawie wyjaśnia szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

- W czasie wczorajszego spotkania prezesów okręgowych z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim były poruszane sprawy dotyczące rekonstrukcji rządu oraz najbliższych wyborów samorządowych. W trakcie dyskusji zapytałem również Pana Prezesa, czy są ustalenia dotyczące wspólnego kandydata Zjednoczonej Prawicy na urząd Prezydenta Olsztyna. Otrzymałem jednoznaczną odpowiedź, że takich ustaleń nie ma – informuje Jerzy Szmit, prezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: PiS Olsztyn/własne

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • rtukhukh 2018-09-07 20:10:18
  Każdy inny, może być ślepy, głuchy, niedouczony aby NIE TEN OSOBNIK !!!!!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • adas 2017-12-08 18:07:45
  a wiecie dlaczego Shmidt nie był kandydatem na posła?? przez kochankę, pruje sie jak mało kto i udaje wielka gwiazdę oraz świętoszka
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2017-12-06 21:50:35
  Czyli trzeba czekać, aż Jarek Kaczyński wskaże kandydata. A potem jak kandydat wygra to na każdą decyzje Prezydent Olsztyna też będzie mysiał mieć akceptację Jarka. Więc będziemy czekać, bo na liście priorytetów Jarka Olsztyn jest tuż za Radomiem i Wąchockiem.
  Odpowiedz Oceń: 11 4 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.