PiS wystawi swojego kandydata na prezydenta Olsztyna? Szmit komentuje kandydaturę Michała Wypija

Ostatnia aktualizacja 2017-12-06 13:29:19, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
PiS wystawi swojego kandydata na prezydenta Olsztyna? Szmit komentuje kandydaturę Michała Wypija

W ubiegłym tygodniu Michał Wypij, członek ''Porozumienia'' - nowej partii Jarosława Gowina poinformował, że zamierza starać się o stołek prezydenta Olsztyna w nadchodzących wyborach samorządowych. Do tej pory wciąż nie wiadomo było, czy jego kandydatura ma poparcie całej Zjednoczonej Prawicy. Dziś prezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości, Jerzy Szmit rozwiewa wątpliwości w tej sprawie.

Michał Wypij doradca w gabinecie wiceprezesa Rady Ministrów w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina oraz przewodniczący partii ''Porozumienie'' na Warmii i Mazurach, Michał Wypij ogłosił w ubiegłym tygodniu, że zamierza startować w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Wypij zamierza walczyć o stołek prezydenta Olsztyna.

Do tej pory niejasne było, czy jego kandydaturę poparła cała Zjednoczona Prawica, co oznaczałoby, że PiS nie wystawi swojego kandydata.

Dziś wątpliwości w tej sprawie wyjaśnia szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

- W czasie wczorajszego spotkania prezesów okręgowych z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim były poruszane sprawy dotyczące rekonstrukcji rządu oraz najbliższych wyborów samorządowych. W trakcie dyskusji zapytałem również Pana Prezesa, czy są ustalenia dotyczące wspólnego kandydata Zjednoczonej Prawicy na urząd Prezydenta Olsztyna. Otrzymałem jednoznaczną odpowiedź, że takich ustaleń nie ma – informuje Jerzy Szmit, prezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: PiS Olsztyn/własne

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • adas 2017-12-08 18:07:45
    a wiecie dlaczego Shmidt nie był kandydatem na posła?? przez kochankę, pruje sie jak mało kto i udaje wielka gwiazdę oraz świętoszka
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Ryszard Ochódzki 2017-12-06 21:50:35
    Czyli trzeba czekać, aż Jarek Kaczyński wskaże kandydata. A potem jak kandydat wygra to na każdą decyzje Prezydent Olsztyna też będzie mysiał mieć akceptację Jarka. Więc będziemy czekać, bo na liście priorytetów Jarka Olsztyn jest tuż za Radomiem i Wąchockiem.
    Odpowiedz Oceń: 6 4 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze