Kandydatka PO zapowiada połączenie kolejowe Olsztyna z Kaliningradem

Data dodania: 2018-09-24 11:17:42, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Kandydatka PO zapowiada połączenie kolejowe Olsztyna z Kaliningradem
Na konferencji obecny był również senator Bogdan Klich
Fot. Beata Bublewicz/Facebook

Beata Bublewicz, kandydatka na urząd prezydenta Olsztyna z ramienia Platformy Obywatelskiej zapowiada uruchomienie bezpośredniego połączenia kolejowego stolicy Warmii i Mazur z obwodem kaliningradzkim. Jak mówi – Kaliningrad zapewniłby nam dopływ turystów przez cały rok.

Kandydatka PO na prezydenta Olsztyna podczas niedzielnej konferencji prasowej na Dworcu Zachodnim w Olsztynie zapowiedziała, że jeśli zostanie wybrana na urząd prezydenta miasta, to postara się o bezpośrednie połączenie kolejowe Olsztyna z Kaliningradem.

Zdaniem Bublewicz, takie połączenie zapewniłoby Olsztynowi dopływ turystów przez cały rok.

- W ubiegłym tygodniu rozmawiałam z przedstawicielem kolei rosyjskich Panem Witalijem Lewinskim, który zapewnił o swojej gotowości i chęci współpracy w imieniu kolei rosyjskich o utworzeniu takiego połączenia. Byłoby to polepszenie i usprawnienie współpracy na wielu polach, o czym przekonują się mieszkańcy różnych miast partnerskich – mówiła.

W konferencji udział wziął także radny samorządu województwa Marcin Kuchciński (PO), który zaznaczył, że sprawa modernizacji trasy kolejowej Gutkowo-Braniewo, która miała być częścią międzynarodowego szlaku kolejowego, spowolniła przez działania rządu. Kuchciński zarzucił obecnej władzy, że zawieszając mały ruch graniczny z obwodem kaliningradzkim nie skrzywdził Rosji, ale mieszkańców naszego regionu.

Przypomnijmy, działacze Koalicji Obywatelskiej podczas regionalnej konwencji wyborczej w Olsztynie zapowiedzieli, że po dojściu przez nich do władzy mały ruch graniczny zostanie wznowiony.

Komentarze (19)

Dodaj swój komentarz

 • Issru 2018-09-26 20:32:41
  Ruskow niet.. Noech im putin daje czy tez niech daja putinowi.. Juz ukraincow jest po uszy w regionie. Starczy zakapiorow
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • xcvgtfgd 2018-09-25 22:00:02
  nie chcemy taniej ruskiej siły roboczej u nas!!!!!!!!! to na nią nie zagłosuje, a chciałem...
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Paweł K. 2018-09-25 21:54:24
  Co w tym pomyśle jest złego? Każde miasto przy granicy z innym państwem chce aktywnego ruchu turystów i biznesu. Naprawdę są inne sposoby niż 500+ by zarabiać i rozwijać wspólpracę. Z pewnością ci, którzy to wiedzą nie zaglądają tu tylko robią swoje. Krytyka jest potrzebna ale nie na siłę. Czy ktoś wygra wybory z lewa czy z prawa musi dbać o dobre relacje z sąsiadami. Wolicie wojnę lub kiszenie sie we własnym sosie? Świat naprawdę nie stoi w miejscu. Pozdro
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • TW KACZOR 2018-09-24 23:17:22
  Fajna babka ale platformiaczka. Zbyt wielka dzieli nas granica boś ty plaffa przecież jest
  Odpowiedz Oceń: 3 5 Zgłoś treść
 • docho 2018-09-24 19:10:45
  Czy ona startuje na prezesa regionalnych linii kolejowych czy ma nie po kolei we głowie?
  Odpowiedz Oceń: 14 2 Zgłoś treść
 • polek 2018-09-24 19:01:00
  Strach blady padł cieniem na poczynania, bo jak spłacić kredyty gdy ni posłem,ni radnym czyli nikim zostanę?
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść
 • polek 2018-09-24 19:00:25
  Strach blady padł cieniem na poczynania, bo jak spłacić kredyty gdy ni posłem,ni radnym czyli nikim zostanę?
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • Nie ide na wybory 2018-09-24 16:02:14
  To znaczy że zielone ludziki przyjadą tym razem pociągiem. Dziadek straszył przesmykiem suwalskim ale po co rozmieniac sie na drobne.jeszcze tylko brakuje liberum veto i leżym. Mam nadzieję że połączenie nie będzie gotowe na wybory. Bo znów będzie jak z plebiscytem w 1920. Może pójdziemy o krok dalej i zamiast euro wprowadzimy rubla. Taka na nasza mała ojczyzna. Proponuję pomnik zwyciestwa przestawić na wieżowcu przy dawnej andromedzie.
  Odpowiedz Oceń: 5 3 Zgłoś treść
 • Zbych 2018-09-24 14:13:14
  PO = Przysługę Obcym zrobię gratis!
  Odpowiedz Oceń: 14 10 Zgłoś treść
 • MP 2018-09-24 13:34:50
  PO-PSL-NOWOCZESNA donosiciele na własny naród do okupantów i agresorów.
  Odpowiedz Oceń: 17 14 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.