Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Data dodania: 2010-08-02 12:41

WeronikaPieloch

Kacper Kozłowski ósmy w finale na 400m

Reprezentant AZS UWM Olsztyn, zajął ostatnie, ósme miejsce w finałowym biegu na 400m na Mistrzostwach Europy w Barcelonie. Jednak występ wśród najlepszych zawodników Starego Kontynentu można uznać za duży sukces Polaka.

Po udanym starcie w półfinałach, Kacper Kozłowski zakwalifikował się do ścisłej ósemki w biegu o medal na 400m. Życiowy rekord Polaka, który ustanowił podczas turnieju, nie wystarczył  jednak, aby stanąć na podium. Jego 45,23 sekundy było najsłabszym czasem w całej stawce. Reprezentant Polski, ukończył bieg z czasem 46,07 na ósmej pozycji.

Indywidualne wyniki Kacpra Kozłowskiego oraz jego postawa podczas mistrzostw dały mu szansę na bieg w sztafecie 4x400m. Nasza reprezentacja w składzie: Marcin Marciniszyn, Daniel Dąbrowski, Piotr Klimczak i Kacper Kozłowski, z wynikiem 3:03.42 zajęła piąte miejsce.

Wyniki Kacpra, który reprezentuje nie tylko Polskę, ale również Olsztyn, cieszą wszystkich. Nam pozostaje życzyć mu coraz większych sukcesów i dalszego bicia życiowych rekordów.

Źródło: własne