Już w piątek skwer przy placu Pułaskiego zostanie otwarty

Data dodania: 2018-07-12 09:17:06, mjs
Ostatnia aktualizacja 2018-07-12 09:55:40
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Już w piątek skwer przy placu Pułaskiego zostanie otwarty
Tak wyglądał skwer przy placu Pułaskiego w maju tego roku
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Już w najbliższy piątek skwer przy placu Pułaskiego w pobliżu olsztyńskiego Manhattanu zostanie otwarty. Na otwarciu nie zabraknie atrakcji, takich jak występy dzieci i młodzieży, animacje, spacer oraz tort.

Od lat niewielki zaniedbany i mroczny skwer między ul. Kościuszki a placem Pułaskiego mieszkańców Olsztyna raczej odstraszał niż zachęcał do wypoczynku. Jednak miejsce to zmieniło swoje oblicze. Teraz będzie przyjazne i estetyczne, co ma zachęcić całe rodziny do wypoczynku na świeżym powietrzu właśnie na tym terenie. Na piątek (13 lipca) przewidziano jego oficjalne otwarcie.

Podczas uroczystości nie zabraknie atrakcji. Przewidziano występy dzieci z Pałacu Młodzieży, animacje, krótki spacer śladami mieszkających w tej okolicy olsztynian i tort. Natomiast olsztyński przewodnik Marian Jurak opowie ciekawe historie o mieszkańcach i o tym miejscu. Początek wydarzenia o godz. 12.

- Liczę, że występy dzieci nie będą tylko okazjonalne, ale przerodzą się w stałą obecność w tym urokliwym miejscu. Aż się prosi, żeby służyło one występom i popisom artystycznym, zwłaszcza, że skwer jest „uzbrojony” w małą scenę z zasilaniem elektrycznym. Swoje miejsce na mini placu zabaw znajdą też maluchy - pisze na blogu prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Przypomnijmy, prace były możliwe dzięki dotacji unijnej przyznanej na projekt ''Zwiększenie aktywności i integracji lokalnej na obszarze rewitalizacji - zagospodarowanie skweru przy pl. Pułaskiego w Olsztynie''. W ramach projektu zagospodarowano zieleń miejską, powstały nowe ścieżki dla pieszych i ustawiono elemanty małej architektury, czyli ławeczki, kosze na śmieci oraz oświetlenie.

Rewitalizacja pochłonęła około 853 tys. zł, z czego ponad 700 tys. zł pochodzi z dotacji unijnych.

Źródło: własne/grzymowicz.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.