Jubileuszowa Kortowiada ze zmianami. Za koncerty na Górce Kortowskiej trzeba będzie zapłacić

Data dodania: 2019-03-14 08:07:02, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Jubileuszowa Kortowiada ze zmianami. Za koncerty na Górce Kortowskiej trzeba będzie zapłacić

Za niespełna dwa miesiące rozpocznie się jubileuszowa 60. edycja Kortowiady. Organizatorzy od dawna pracują nad line-upem, ale już dziś informują, że koncerty na Górce Kortowskiej będą mieć nową formułę - trzeba będzie za nie zapłacić.

60. edycja Kortowiady odbędzie się w dniach 15-19 maja. Juwenalia UWM tradycyjnie już rozpoczną się oficjalną Paradą Wydziałów, która przejdzie ulicami Olsztyna. Od tego momentu, aż do niedzieli, 19 maja, stolicą Warmii i Mazur będą rządzić studenci. Impreza rokrocznie ściąga tłumy miłośników dobrej zabawy z całego kraju. Co roku, przez 4 dni, na kilku scenach miasteczka studenckiego prezentują się największe gwiazdy - głównie polskiej sceny muzycznej. Do tej pory wszystkie koncerty były darmowe - wyróżniało tę imprezę na tle innych.

Ma się to jednak zmienić. Organizatorzy imprezy, Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, poinformowali, że w tym roku za koncerty główne – na Górce Kortowskiej – trzeba będzie zapłacić.

– Staramy się, aby organizowane przez nas wydarzenia były na jak najwyższym poziomie. Ich klimat wyróżnia Kortowiadę, spośród wszystkich innych wydarzeń studenckich, organizowanych w naszym kraju. Dbałość o te wszystkie kwestie pochłanianie nie tylko duże ilości czasu i pracy. Organizowane przez nas wydarzenia z roku na rok generują coraz więcej kosztów. Wiąże się to ze zmianą podczas tegorocznych juwenaliów. W tym roku wprowadzamy opłatę za uczestnictwo w koncertach – poinformowali na fanpage'u imprezy, organizatorzy Kortowiady.

Bezpłatne pozostaną koncerty na plaży kortowskiej. 

Przypomnijmy, juwenalia UWM-u w 2014 roku zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie ‪‎ProJuvenes‬, którego organizatorem jest Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Kortowiada została zakwalifikowana w kategorii Juwenalia, gdzie walczyła o miano Najlepszych Juwenaliów w Polsce. Jak się okazuje – impreza zyskała największe wsparcie internautów i tym samym wygrała ex aequo z Juwenaliami Rzeszowskimi. Od tego momentu, tę imprezę można określać mianem najlepszych juwenaliów w Polsce.

Motywem tegorocznej, 60. Kortowiady będzie klimat retro. Organizatorzy Kortowiady chcą nawiązać do historii olsztyńskich juwenaliów, aby pokazać jak się zmieniały na przestrzeni lat. Samorząd chce zorganizować też wielki quiz wiedzy o Kortowiadzie i UWM. W juwenaliach udział mają wziąć także poprzedni przewodniczący RUSS. Powróci również po wielu latach siłowanie na rękę.

Górka Kortowska 2019

Ekipa Pytacie nas coraz częściej o artystów, którzy pojawią się na tegorocznej edycji Kortowiady. Przygotowania nadal trwają, w maju wystąpi dla Was szereg artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne. Tymczasem mamy dla Was bardzo ważną informację, która nieco zmieni kwestie związane z uczestnictwem w koncertach na Górce Kortowskiej. Łapcie film

Opublikowany przez Kortowiada - najlepsze juwenalia w Polsce UWM w Olsztynie Środa, 13 marca 2019

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • Zainteresowany 2019-03-15 13:58:02
  A na parade bezrobotnych też płatny wjazd??
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • żenujace 2019-03-14 13:55:00
  Brawo samorząd bawcie się sami!!!!!!!!! Wasza chciwość siega ZENITU. To ma być Kortowiada dla studentów, czas na zarabianie pięniędzy przyjdzie po studiach.
  Odpowiedz Oceń: 8 2 Zgłoś treść
 • aaaaaaa 2019-03-14 10:41:08
  żenujący filmik o niczym
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • asdfghjkl 2019-03-14 10:21:51
  Przeciez ta smieszna rada działa na polecenie wladz uwmu. Kasy nie ma wiec wezma wejsciówki. Żenada!
  Odpowiedz Oceń: 9 1 Zgłoś treść
 • www 2019-03-14 10:09:21
  umarła idea, to jest swięto STUDENTÓW , a nie komercyjne festiwal. chyba się pomylili z ideą i pierwotnymi założeniami !!!! To będą chyba pierwsze w Polsce płatne juwenalia ?
  Odpowiedz Oceń: 13 5 Zgłoś treść
 • smutne 2019-03-14 09:35:08
  Coraz lepiej... Najpierw ogrodzili jak bydło, postawili 2 budki z piwem na całą górkę - 2 godziny w kolejce. Skończy się na tym, że wszyscy będą się błąkali po Kortowie, zamiast spokojnie bawić się na górce. Sam pomysł tych bramek jest wręcz niebezpieczny - wąskie przejście, widziałem w tamtym roku jak ojciec próbował wejść z dzieckiem na koncert - prawie ich zmiażdżyli. Smutne zabijać jedyną imprezę, która została w tym mieście :/
  Odpowiedz Oceń: 17 2 Zgłoś treść
 • jurr 2019-03-14 09:20:02
  To na ,,górce'' będzie się bawić tylko rada uczelniana z zarządem miasta --no i fajnie .
  Odpowiedz Oceń: 13 3 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.