Jubileuszowa edycja Rajdu Warmińskiego

Ostatnia aktualizacja 2017-06-19 09:58:39, ol
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Jubileuszowa edycja Rajdu Warmińskiego
Prolog Rajdu Warmińskiego na stadionie w Olsztynie

Przed nami 20. edycja Rajdu Warmińskiego. Uczestnicy jubileuszowej edycji wydarzenia będą mieli do pokonania trasę liczącą nieco ponad 50 kilometrów, na którą składać się będzie siedem odcinków specjalnych. Tradycyjnie już rajd rozpocznie się prologiem na olsztyńskim stadionie.  

20. Rajd Warmiński – Toyota 2017 to 4. Runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur oraz 4 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza.

Rajd, podobnie jak jego dotychczasowe edycje poprzedzi prolog na stadionie OSiR w Olsztynie. To wydarzenie zaplanowano na sobotę 24 czerwca o godzinie 17:30. W programie tradycyjnie prezentacja załóg oraz wyścigi o Puchar Prezydenta Olsztyna. Wstęp na prolog kosztować będzie 12 złotych. Dzieci do lat 5 wchodzą na stadion wraz z opiekunem za darmo.

Ściganie na nawierzchni szutrowej rozpocznie się zaś w niedzielę 25 czerwca o godzinie 8.30 - startem ze strefy serwisowej przy Manor Hotel w Olsztynie. Dla zawodników będzie to trasa o długości 50,55 km składająca się z siedmiu odcinków specjalnych. Kierowcy trzykrotnie pokonają odcinek Łomy, a dwukrotnie OS Jankowo i Barkweda.

Dla amatorów przygotowano w ramach SKJS sześć prób sportowych o długości 24 km.

Cała trasa rajdu liczyć będzie około 150 km dla RO i 90 km dla SKJS. Przebiegać będzie w znacznej części po nowych odcinkach, a na pewno po pięknych i malowniczych drogach szutrowych Warmii.

Meta usytuowana zostanie na parkingu przy brzegu jeziora Ukiel (Plaża Miejska - red.). Zakończenie rajdu zaplanowano na godzinę 15.00.

Dzięki temu, że Rajd Warmiński odbywa się na tydzień przed Rajdem Polski w zmaganiach wezmą również udział załogi z Włoch i Hiszpanii, które będą chciały ''rozgrzać się'' na warmińskich szutrach.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.