Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Ostatnia aktualizacja 2010-09-27 15:24:47, WeronikaPieloch
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku w minioną sobotę zainaugurował kolejny rok akademicki i jednocześnie świętował 15-lecie swojego istnienia.

O tym, jak bardzo w ciągu tych 15 lat rozwinął się Uniwersytet Trzeciego Wieku, świadczy nie tylko ilość słuchaczy, ale również bogata oferta zajęć prowadzonych na uczelni.

Kiedy placówka rozpoczynała swoją działalność, na zajęcia uczęszczało zaledwie 90 osób. Dziś jest ich ponad tysiąc. Mają do wyboru kilkanaście zajęć tygodniowo.

Studenci mogą uczestniczyć m.in w zajęciach z malarstwa, radiestezji,  florystyki, czy rękodzieła. Mimo podeszłego wieku, nie stronią również od rozrywek rekreacyjno-sportowych. Taniec, gimnastyka rehabilitacyjna, pływanie i sauna znajdują się w ich cotygodniowym planie zajęć.

Ponadto w ramach UTW działają: klub literacki, dyskusyjny, krajoznawczy PTTK oraz kabaret. Można również wziąć udział w lektoratach języków obcych i w kursie komputerowym.

Oprócz zajęć praktycznych, studenci uczęszczają na wykłady, organizują wspólne wyjścia do filharmonii i wyjazdy do sanatoriów.

Źródło: Radio Olsztyn/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze