Dziś jest: 03.05.2024
Imieniny: Antoniny, Marii
Data dodania: 2024-03-03 11:44

Redakcja

Jezdne podesty robocze do specjalistycznego zastosowania

Jezdne podesty robocze do specjalistycznego zastosowania
Zdjęcie ilustracyjne do tekstu
Fot. Materiał Partnera

Branża magazynowa obarczona jest wieloma wymaganiami prawnymi zarówno z perspektywy konstrukcyjnej hal, jak i ogólnych warunków pracy. Kiedy sytuacja biznesowa jest dynamiczna, a firma się rozrasta, przedsiębiorca nie zawsze ma możliwość rozbudowy budynków, co oznacza, że trzeba w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń.

reklama

Pozostaje tylko jedno – jak najlepiej wykorzystać powierzchnię wzwyż. Gdy wykonywanie zadań na wysokości staje się normą, najbezpieczniejszym rozwiązaniem okazuje się podest roboczy. Dowiedz się więcej o tej konstrukcji specjalnej.

Wykorzystanie podestu jezdnego w praktyce

W warunkach zawodowych niezbędny jest profesjonalny sprzęt, który spełni indywidualne oczekiwania biznesowe. Producenci oferują szereg różnych konstrukcji specjalnych zgodnych ze specyficznymi wymaganiami. Często ich funkcjonalność ma związek z pracą na wysokości. Dotyczy to między innymi podestu roboczego – jezdnego lub bez kółek. To wyjątkowa konstrukcja, która jest często spotykana w:

  • sklepach wielkopowierzchniowych,

  • przestrzeniach magazynowych,

  • halach produkcyjnych,

  • wielopoziomowych archiwach.

Magazynowy podest roboczy skonstruowany jest w ten sposób, aby wykonywanie czynności na wysokości było bezpieczne oraz komfortowe. Różnorodność pod względem liczby stopni, powierzchni podestu oraz maksymalnego zasięgu pozwala na dopasowanie sprzętu do warunków panujących na danej przestrzeni. W ten sposób można lepiej zarządzać magazynem wzwyż bez konieczności kosztownej przebudowy. Prościej wtedy też o zachowanie porządku. Szczególnie polecane są podesty robocze jezdne, które dzięki wbudowanym kółkom można przesuwać, gdy tylko okazuje się to konieczne. Praca w magazynie często wymaga siły fizycznej, jednak używanie takiego sprzętu nie wymaga dodatkowych starań. Konstrukcja wspiera więc nie tylko procesy logistyczne, ale także poprawia ergonomię firmy.

Kluczowe cechy podestu roboczego aluminiowego

Sekretem skuteczności działania podestu jezdnego w warunkach zawodowych jest jego budowa. To konstrukcja, która może być świetną alternatywą dla drabiny – szczególnie w przypadku, gdy prace na wysokości wymagają czasu. Wszystko za sprawą wygodnej platformy roboczej, która zapewnia komfort oraz stabilną pozycję ciała bez względu na odległość od ziemi, a także barierkom ochronnym. A skoro o nich mowa – w przypadku modeli marki KRAUSE barierki mają wysokość 1,10 m i są zintegrowane z listwami na wysokości kolan, a dodatkowo towarzyszą im listwy przypodłogowe o wysokości 15 cm – dzięki tym elementom spełniają surowe wymagania polskich wymagań BHP. Komfort zapewniają szerokie, ryflowane stopnie, także zabezpieczone z obu stron barierkami. Cztery rolki skrętne, w tym 2 z wbudowanym hamulcem, umożliwiają stabilną pracę oraz swobodne przesuwanie sprzętu między regałami magazynu.

Firma KRAUSE oferuje podesty robocze aluminiowe w różnych wariantach wykończenia stopni. Można wybrać wersję z aluminium ryflowanym, choć na uwagę zdecydowanie zasługują stopnie wykonane z profilowanej kraty o klasie poślizgu R13 – jest to najwyższy z możliwych współczynników tarcia. Oznacza to, że sprzęt sprawdza się w bardzo trudnych warunkach, takich jak warsztaty czy laboratoria i wszędzie tam, gdzie podłoże może być mokre lub oleiste. Konstrukcję można swobodnie używać nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale i na zewnątrz, co czyni ją wariantem o uniwersalnym zastosowaniu. Ze względu na otwory w stopniach nie ma szans, aby śnieg, błoto bądź inne zabrudzenia doprowadziły do ich zapchania – wszystko samoczynnie jest usuwane w trakcie użytkowania. Podesty robocze KRAUSE są zaprojektowane i wykonane zgodnie z normą DIN EN 131-7.

Wybór magazynowego podestu roboczego

Znając zastosowanie oraz cechy podestu magazynowego pewnie już wiesz, czy to sprzęt odpowiadający na potrzeby Twojej branży. Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, aby od razu dobrać odpowiedni model. Taka konstrukcja posłuży Ci przez lata, a jeśli wpisze się w Twoje wymagania, będziesz w stanie kupować kolejne egzemplarze bez konieczności ponownych poszukiwań, gdy firma zacznie się rozrastać.

Kupując magazynowy podest jezdny skup się na:

  • gabarycie sprzętu – szerokość musi pasować do przestrzeni, w której ma być użytkowany podest,

  • sposobie wejścia – firma KRAUSE oferuje warianty z wejściem z jednej lub dwóch stron,

  • wysokości roboczej – zgodnie z wykonywanymi zadaniami oraz dostępną przestrzenią w hali,

  • maksymalnej nośności – im większe parametry, tym bardziej uniwersalnie,

  • dodatkowych akcesoriach – KRAUSE proponuje blokadę przejścia, poręcz bezpieczeństwa oraz mocowaną półkę na narzędzia.

Profesjonalne firmy logistyczne czy duże zakłady przemysłowe wybierają przede wszystkim podesty robocze KRAUSE z serii STABILO, ponieważ są trwałe, stabilne oraz skonstruowanie zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami BHP. Przedsiębiorcy, którzy w magazynie nie dysponują zbyt dużą przestrzenią między regałami, decydują się natomiast na jezdny podest roboczy Vario – kompaktowa konstrukcja świetnie sprawdzi się w wąskich przejściach i w halach o ograniczonej przestrzeni. Ze specjalistycznym sprzętem zadbasz nie tylko o efektywność wykonywanych prac, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo pracowników.

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl