Jest umowa na kolejny odcinek Łynostrady

Data dodania: 2018-04-13 15:19:09, red
Ostatnia aktualizacja 2018-04-13 15:20:24
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Jest umowa na kolejny odcinek Łynostrady

W ratuszu podpisano umowę na realizację kolejnego odcinka Łynostrady. Mowa o drodze rowerowej na trasie od ul. Obrońców Tobruku do Parku Centralnego.

Przypomnijmy, Łynostrada będzie głównym traktem rowerowym w Olsztynie. Przedsięwzięcie obejmuje budowę tras rowerowych i infrastruktury towarzyszącej na dwóch odcinkach. Pierwszy z nich to trasa rowerowa biegnąca od ul. Kalinowskiego do ul. Tuwima. Projekt przewiduje przebudowę istniejącego wału i poszerzenie jego korony, na której zostanie wykonana nawierzchnia gruntowa ścieżki rowerowej ograniczona betonowymi obrzeżami chodnikowymi.

Drugi to trasa rowerowa biegnąca od ul. Artyleryjskiej do mostu na rzece Wadąg przez Las Miejski brzegiem rzeki Łyny. Początkowo, na odcinku ok. 175 m przebiega równolegle po obu brzegach rzeki. Odcinek po lewej stronie biegnie wzdłuż ogrodzenia byłych terenów wojskowych tunelem w ul. 15 Dywizji i łączy się z główną trasą rowerową na istniejącej kładce nad Łyną. Następnie przebiega lewym brzegiem rzeki od ul. Artyleryjskiej do mostu Smętka, a następnie lasem po prawej stronie Łyny do ulicy prowadzącej do elektrowni. Dalej drogą do elektrowni do mostu na rzece Wadąg. W ramach zadania zaprojektowano ścieżki rowerowe, w przeważającej większości  dwukierunkowe. Wzdłuż całej trasy wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe wskazujące na przeznaczenie rowerowe ciągu.

Jak dotąd Łynostrada realizowana jest w pobliżu ulicy Artyleryjskiej. Trwają także przygotowania do realizacji odcinka wiodącego przez Las Miejski.

Właśnie podpisano umowę na realizację odcinka od ul. Obrońców Tobruku do Parku Centralnego.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • rowerower 2018-04-14 21:20:18
    Do bezmyślnego wycięcia zaznaczona kilkaset drzew - w tym kilkudziesięcioletnie drzewa szlachetne. Trasa będzie szła na przestrzał bez wzięcia pod uwagę istniejącej tam roślinności. Po budowie zostanie betonowa pustynia. Ten fragment nie będzie miał połączenia ani z ul Gotowca, ani z Grzegorzewskiej - a więc będzie można na niego wjechać tylko na dwóch końcach, co nie zapewni dostępności do niej wielu mieszkańców. No i ścieżka rowerowa będzie razem z chodnikiem więc to żadna "...strada".
    Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść
  • tyu 2018-04-14 07:49:39
    suer!!
    Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.