Jeden ukradł piwo, drugi wjechał w dwa auta. Dwaj poszukiwani zatrzymani

Data dodania: 2019-01-14 13:29:36, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Jeden ukradł piwo, drugi wjechał w dwa auta. Dwaj poszukiwani zatrzymani

Pracowitą noc mieli dziś olsztyńscy policjanci. Najpierw zatrzymali młodego mężczyznę, który ukradł cztery piwa ze stacji benzynowej, a godzinę później 32-latka, który po alkoholu wsiadł za kierownicę i uszkodził dwa zaparkowane auta. Okazało się, że obaj byli poszukiwani.

Do pierwszego zdarzenia doszło około północy. Policjanci dostali zgłoszenie, że na ul. Mochnackiego w Olsztynie kierowca volkswagena polo wjechał w zaparkowane dwa samochody i uciekł w kierunku stacji paliw. Po chwili patrol zatrzymał podejrzane auto.

Na miejscu kierowcy siedział inny mężczyzna. Okazało się, że mężczyźni zamienili się miejscami. jednak informacje od zgłaszającego były na tyle szczegółowe, że funkcjonariusze byli pewni, że to właśnie 32-latek kierował samochodem. Był on kompletnie pijany i z trudem trzymał się na nogach. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu.

Jednak to nie jedyny problem 32-latka. Po sprawdzeniu go w systemach policyjnych wyszło na jaw, że był on poszukiwany do odbycia kary 10 dni więzienia za popełnione w przeszłości wykroczenia.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do aresztu, a jego samochód na policyjny parking. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany.

Około godz. 1 w nocy policjanci brali udział w kolejnej interwencji. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na jednej ze stacji benzynowych przy ul. Bałtyckiej. Dwaj młodzi mężczyźni ukradli cztery puszki piwa. Zgłaszający dokładnie opisał ich wygląd, dzięki czemu funkcjonariusze szybko namierzyli podejrzanych, którzy ciągle znajdowali się w pobliżu stacji.

Z kieszeni 25-latka wystawała puszka piwa, ale stróże prawa, aby mieć pewność, że zatrzymali odpowiedniego mężczyznę, pojechali na stację, gdzie pracownik potwierdził ich przypuszczenia.

Podobnie jak w przypadku 32-letniego pijanego kierowcy, tak i w tym przypadku po sprawdzeniu 25-latka w systemach policyjnych, okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary 15 dni więzienia za nieopłacenie kary grzywny. Dodatkowo podczas przeszukania w jego kieszeni policjanci znaleźli niewielkie ilości narkotyków.

Obaj zatrzymani mężczyźni wkrótce staną przed sądem.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.