Jak wybrać dobra pożyczkę ratalną?

Data dodania: 2018-09-13 13:55:26, kru
Ostatnia aktualizacja 2018-09-13 13:56:53
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Jak wybrać dobra pożyczkę ratalną?
Zdjęcie ilustracyjne

Firm oferujących pożyczki ratalne przybywa w zastraszającym tempie. To z jednej strony dobra informacja dla klientów. Im więcej firm, tym większa konkurencja i lepsze oferty.

Z drugiej - tak szybki rozwój branży pożyczek pozabankowych utrudnia klientom wybór najlepszej oferty. Coraz więcej kryteriów należy wziąć pod uwagę, coraz więcej uwagi należy również przykładać do lektury wszystkich zapisów w umowie. Dodatkowe koszty niejednokrotnie potrafią bowiem sprawić, że oferta, która wydawała się najlepsza, na koniec nie sytuuje się nawet w pierwszej 15. kredytów pozabankowych. Jak wybierać?

Korzyści dla wszystkich

Niezależnie od tego, którą pożyczkę bankową wybierzemy, część korzyści będzie się pokrywać. Coraz więcej osób decyduje się na tę, a nie inną formę uzupełnienia braków finansowych z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, pożyczka przyznawana jest bardzo szybko (często cała procedura zamyka się w 15 min.), co w nagłych przypadkach ma kluczowe znaczenie. Po drugie, firmy pozabankowe nie wymagają wypełnienia szeregu zaświadczeń i deklaracji o stanie finansów, nie żądają również zaświadczeń z miejsca pracy i tym podobnych dokumentów. Często wystarcza jedno konkretne oświadczenie kredytobiorcy. Część osób natomiast nie chce szczegółowego prześwietlania ich finansów. Inni z kolei mają problemy z dotychczas niespłaconymi zobowiązaniami. Pożyczki pozabankowe pozwalają się z tymi problemami uporać.

Co brać pod uwagę?

Wspólne zalety firm pozabankowych to jedno, różnice w ofertach, to drugie. I na tym aspekcie warto się skupić. Przede wszystkim interesować nas powinna minimalna i maksymalna wartość pożyczki oraz minimalny i maksymalny czas jej spłaty. Bardzo różne potrzeby i wymagania mają poszczególni klienci; jedni będą chcieli spłacić kredyt jak najszybciej, inni wolą płacić dłużej natomiast mniejsze raty. Ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jeśli pierwszy raz bierzemy taką pożyczkę, jest oferta "kredytu za darmo". Ma ją obecnie sporo firm, jeśli więc to nasz pierwszy kredyt warto skorzystać z oferty bez dodatkowych odsetek. Natomiast szczególna uwagę należy zwrócić na tzw. opłaty dodatkowe: wstępne, ubezpieczeniowe i inne. Często firmy obniżając wszystkie inne wartości, to właśnie za pomocą tych dodatkowych opłat regulują swój zysk. Dla klienta takie opłaty w najmniej oczekiwanym momencie mogą się natomiast okazać bardzo przykrą niespodzianką. Warto więc bardzo dokładnie czytać umowy i wszystkie towarzyszące im zapisy. Pożyczki pozabankowe na raty to świetne, niejednokrotnie ratujące życie rozwiązanie, natomiast warto do tych wyliczeń podejść na chłodno, rzeczowo i bardzo konkretnie.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.