Jak urządzić biuro w mieszkaniu?

Data dodania: 2018-02-12 08:13:56, ck
Ostatnia aktualizacja 2018-02-12 08:14:21
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Jak urządzić biuro w mieszkaniu?

Wygodna przestrzeń do pracy jest niezwykle istotna dla każdej osoby, która swoją pracę zawodową wykonuje w domu. Jednak posiadanie osobnego pomieszczenia na biuro dla wielu osób jest nieosiągalnym luksusem, szczególnie gdy mieszka się w bloku. Jak urządzić biuro w mieszkaniu?

Wybierz odpowiednie miejsce

Wybierając miejsce, w którym chcemy urządzić przestrzeń do pracy, zwróćmy uwagę na jego naświetlenie naturalnym światłem. Znacznie przyjemniej spędza się czas w jasnych pomieszczeniach do których dociera dużo światła dziennego. Dlatego też dobrym wyborem będzie usytuowanie biurka w okolicach okna, najlepiej przodem do niego, aby światło nie padało nam na monitor komputera, utrudniając tym samym pracę. Wybierając kolor ścian również warto skupić się na jasnych, neutralnych kolorach, szczególnie na odcieniach zieleni, która działa uspokajająco i poprawia koncentrację. Jaskrawe kolory można stosować jako akcent lecz musimy z nimi uważać, gdyż zbyt dużo intensywnych elementów może nas drażnić. Jeżeli nasze biuro ma być częścią innego pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na jego rozkład – nasze miejsce pracy nie powinno być usytuowane w miejscach, w których intensywnie poruszają się nasi domownicy czy współlokatorzy. Jeżeli nasze biuro nie będzie osobnym pomieszczeniem, najlepiej sprawdzi się urządzenie go w rogu pokoju.

Meble

Odpowiednio dobrane meble zadecydują o funkcjonalności naszej przestrzeni do pracy. W zależności od tego ile mamy miejsca, możemy wybrać duże biurko z wieloma szufladami, które pomogą nam pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy, lub niewielki stolik, który można postawić przy ścianie dzięki czemu nie zajmie on zbyt wiele przestrzeni. W oby przypadkach dzięki pomysłowo zaprojektowanym meblom i systemom jesteśmy w stanie maksymalnie ergonomicznie zagospodarować dostępną przestrzeń. Mając małe pomieszczenie warto pomyśleć o wykorzystaniu przestrzeni na ścianie. Na wiszących półkach możemy przechowywać książki jak i inne rzeczy schowane w ozdobnych pudełkach, dzięki czemu nasze domowe biuro będzie nie tylko praktyczne lecz również ładne. Niestety zaawansowane systemy mebli lub te, wykonywane na zamówienie, często sporo kosztują. Zwykle w takich sytuacjach jako rozwiązanie przychodzą nam na myśl kredyty pozabankowe. Kredyty pozabankowe nie są jednak prawidłowym sformułowaniem, gdyż określenie kredyt odnosi się do produktu finansowego dostępnego jedynie w bankach. W instytucjach pozabankowych znajdziemy pożyczki. Plusem pożyczek są zwykle niższe wymagania formalne, dzięki czemu łatwiej je dostać. Musimy jednak pamiętać, że ich koszty są zwykle większe niż w przypadku kredytu bankowego. Jeżeli chcesz przeczytać więcej o tym, dlaczego nie powinniśmy używać określenia kredyty pozabankowe oraz czym różnią się kredyty od pożyczek pozabankowych, wejdź na https://proficredit.pl/kredyty-pozabankowe/.

Akcesoria

Wybierając akcesoria do naszego biura w pierwszej kolejności powinniśmy dobrać odpowiednie oświetlenie. Rola światła w przypadku miejsca pracy jest nieoceniona, gdyż w dużym stopniu to od niego zależy nasz komfort. Lampa, która będzie stała na biurku, powinna być lekka i mieć długi kabel, aby łatwo było ja przestawiać w dogodne miejsce na blacie. Dodatkowo mając biuro w mieszkaniu przydatne będą organizery na dokumenty czy artykuły piśmiennicze oraz systemy służące do uporządkowania kabli.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.