Irlandia zawita do Olsztyna. Miasto uczci święto narodowe Zielonej Wyspy

Data dodania: 2019-03-13 12:21:03, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Irlandia zawita do Olsztyna. Miasto uczci święto narodowe Zielonej Wyspy
Zdjęcie ilustracyjne

Co łączy Irlandię i Olsztyn? Celtycki klimat w stolicy Warmii i Mazur od dawna można poczuć dzięki m.in. pubom i szkołom organizującym zajęcia z ich tradycyjnego tańca. A już w niedzielę, 17 marca, olsztynianie będą mogli uczcić Dzień Św. Patryka, czyli narodowe święto Irlandczyków.

Dzień Świętego Patryka, choć jest narodowym świętem Irlandii, jest tak popularny, że jego obchody objęły cały świat. Wówczas świętujący ubierają się na zielono, piją i jedzą tradycyjne irlandzkie potrawy i tańczą charakterystyczny celtycki taniec. Nie inaczej będzie w Olsztynie, bowiem miasto przyłącza się do międzynarodowej kampanii Global Greening.

Stolica Warmii i Mazur jest jednym z 21 polskich miast, które będą świętowały Dzień Św. Patryka. Z tej okazji na zielono zostaną podświetlone wieża ratusza, obserwatorium astronomiczne i amfiteatr, z którego głośników usłyszymy również celtycką muzykę.

Tego dnia zazielenią się także inne łynne obiekty na całym świecie, m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Krzywa Wieża w Pizie, wodospad Niagara czy opera w Sydney. A w Polsce na zielono zaświecą m.in. warszawski Pałac Kultury i Nauki oraz katowicki Spodek.

Dzień Św. Patryka jest coraz popularniejszy w naszym kraju. Szacuje się, że około 3 proc. populacji Zielonej Wyspy stanowią Polacy.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Kudo 2019-03-13 13:06:03
    Nikt nie lubi brytoli to nieroby polglowki i brudasy, polscy emigranci tam mieszkający są tacy sami.
    Odpowiedz Oceń: 1 8 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.