Indykpol AZS Olsztyn przedstawił nowego trenera i zawodników

Data dodania: 2019-05-16 13:42:26, mjs
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Indykpol AZS Olsztyn przedstawił nowego trenera i zawodników
Włoch Paolo Montagnani w najbliższym sezonie poprowadzi olsztyńską drużynę
Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Olsztyński Indykpol AZS zaprezentował nowe twarze, które pojawią się w sezonie 2019/2020. Klub poprowadzi doświadczony Włoch, Paolo Montagnani. Do zespołu dołączyli także nowi zawodnicy.

Paolo Montagnani od 20 lat prowadził zespoły we Włoszech i Japonii. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął jako 17-latek. Jego pierwszym klubem Tomei Livorno. Następnie grał m.in. w Pallavolo Calenzano czy Gonzaga Milano, z tą ostatnią w 1992 r. zdobył tytuł Klubowego Mistrza Świata. Swoją trenerską przygodę rozpoczął z żeńskim klubem Cepi Rivoli. Następnie prowadził takie drużyny jak Tomei Livorno, Prisma Taranto, Pallavolo Padova oraz japońską Suntory Sunbirds. Po powrocie z Japonii objął stanowisko szkoleniowca w klubach Altotevere Volley, Exprivia Molfetta Volley, Tuscania Volley, a w ubiegłym sezonie Fonteviva Livorono. Od kolejnego sezonu będzie trenował zawodników z Olsztyna.

- Jestem podekscytowany, że będę mógł poprowadzić tak dobry klub w PlusLidze, jak Indykpol AZS Olsztyn. Negocjacje nie trwały zbyt długo. Bardzo chciałem spróbować swoich sił w Polsce, a rozmowy z władzami klubu przebiegały w pozytywnej atmosferze. Nie mogę doczekać się przyjazdu do Polski, aby móc spotkać się i porozmawiać ze sztabem, siatkarzami i pracownikami klubu. Forza Olsztyn! - mówi Paolo Montagnani.

Do sztabu szkoleniowo-medycznego należą także: drugi trener, Marcin Mierzejewski, statystyk, Mateusz Nykiel, trener przygotowanie fizycznego Paweł Ciesiun, lekarz Wojciech Remiszewski oraz fizjoterapeuta Piotr Deptuła.

Jednak trener to nie jedyna nowa twarz w Indykpolu AZS Olsztyn. Do klubu dołączają trzej nowi zawodnicy – Mateusz Mika, który z Assceco Resovią Rzeszów zdobył tytuł Mistrza Polski, Remigiusz Kapica, młody zawodnik, który z AZS 2020 Częstochowa zdobył tytuł Mistrza Polski kadetów oraz Tomasz Kowalski, który wygrał m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski młodzików z Gwardią Wrocław.

Źródło: własne/Indykpol AZS Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.